Sport

Rzadowy Program KLUB25 marca br., ruszył nabór wniosków do Rządowego Programu „Klub 2024”. Na tegoroczną edycję programu Ministerstwo Sportu i Turystyki zarezerwowało rekordową kwotę 98,5 mln zł, nabór wniosków trwa do 30.04.2024 r. do godziny 23:59:59.

trener kadry kobietDecyzją Zarządu Polskiego Związku Taekwon-do Łukasz Ciężki został powołany na stanowisko Drugiego Trenera Reprezentacji Polski Taekwon-do Kobiet w kadencji 2023-2027.

image10Klub Sportowy Młodzieżówka Radzyń Podlaski po raz kolejny otrzymał finansowe wsparcie od Fundacji PGE! Po wcześniejszym dofinansowaniu i montażu trybun dla kibiców, przyszedł czas na profesjonalne nawodnienie płyty boiska.

dsc 0020W minioną niedzielę na Placu Wolności odbyły się XI Mistrzostwa Polski w Podciąganiu na drążku. Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku do zmagań stanęło ponad 60 zawodników w 11 kategoriach.

dsc 0218Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Miastem Radzyń Podlaski. W niedzielne popołudnie 4 czerwca park miejski tętnił życiem, licznie przybyłe całe rodziny znajdowały tu rożnorodne formy zabaw ruchowych i nie tylko. Każdy znajdował dla siebie coś ciekawego. Sportowy Dzień Dziecka 2023 przy pięknej pogodzie .upłynął w mgnieniu oka - skomentował Marek Topyła z MOSiR-u.

p1017530Z okazji Dnia Dziecka 3. czerwca na Cegielni odbyły się zawody dla młodych wędkarzy zorganizowane przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Białej Podlaskiej oraz Koło PZW “AMUR” z Radzynia Podlaskiego.

dsc 0091Podczas sesji Rady Miasta 16 maja Burmistrz Jerzy Rębek i Przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski wręczyli nagrody sportowcom i trenerom za szczególne osiągnięcia w 2022 roku. Po analizie 22 wniosków, które wpłynęły do Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej od pięciu klubów sportowych, członkowie Komisji przyznali nagrody 8 sportowcom reprezentującym 3 kluby oraz dwóm trenerom. Na wniosek Burmistrza przyznano również jedną nagrodę indywidualną.

Aktywne 555mMiasto Radzyń Podlaski przystąpiło do projektu rekreacyjno – sportowego Aktywne Miasta, który jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas. Koordynatorem lokalnym przedsięwzięcia będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim.

taekwoon doRadzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do podczas Pucharu Polski Juniorów zdobyło 5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale, co dało radzyńskim zawodnikom drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów. Gratulujemy!

biegimXI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" odbył się w Radzyniu w niedzielę 5 marca w parku miejskim. Celem imprezy było upamiętnienie w aktywny sposób pamięci tragicznego losu żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej. Patronat nad imprezą, zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim, objęli Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski .

img 20221209 1106287 grudnia br. w Białej Podlaskiej odbyła się Licealiada w Pływaniu Indywidualnym i Drużynowym Dziewcząt i Chłopców - Mistrzostwa Rejonu (1/2 Finału Wojewódzkiego). Wzięła w nich udział wyselekcjonowana po eliminacjach powiatowych grupa młodzieży z I LO w Radzyniu Podlaskim. Pierwszy od 3 lat po pandemii występ w zawodach rangi 1/2 Finału Wojewódzkiego okazał się historycznym sukcesem.

image16Projekt trybun i ławeczek rezerwowych na bocznym boisku Stadionu Miejskiego został w dniu dzisiejszym zakończony! Dzięki bardzo dobrej współpracy Zarządu Klubu Sportowego Młodzieżówka oraz Władz Miejskich na czele z Panem Burmistrzem Jerzym Rębkiem oraz Przewodniczącym Rady Miasta Panem Adamem Adamskim, udało się pozyskać sponsorów, dzięki którym boczne boisko nabrało nowego blasku i może służyć lokalnej społeczności.

dsc 0529102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II radzyńscy rowerzyści uczcili rajdem na trasie o długości 102 km. Start odbył się ok. godz. 8 w niedzielę 22. maja spod Krzyża Papieskiego znajdującego się na osiedlu Satuń. W rajdzie uczestniczyło blisko 40 osób. Organizatorzy imprezy to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Radzynska Grupa Rowerowa "I LO i Przyjaciele".

resized 20220316 121354W zeszłym tygodniu (16.03) zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 rozegrali w Kąkolewnicy finał powiatowy turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Chłopcy pod wodzą trenera Patryka Śmiecińskiego nie dali szans swoim rywalom i w pięknym stylu wygrali wszystkie swoje mecze.

orlikLubisz sport i aktywność ruchową? Chcesz pograć z rówieśnikami w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę albo tenisa ziemnego? Może z powodu pandemii COVID-19 nudzisz się w domu? Mamy interesujące lekarstwo na nudę i na zdrowy styl życia! Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych rozpoczynają się już od poniedziałku 27. lipca na kompleksie boisk sportowych ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 2.

20191029 13295229 października br. drużyna uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim pod opieką Patryka Śmiecińskiego rozgrywała turniej finału powiatowego "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kat. U-10 chłopców w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy.

burmistrz sport- Jako odpowiedzialny za sprawy miasta i jego mieszkańców w różnych dziedzinach życia społecznego, z całą mocą potwierdzam potrzebę inwestowania w rozwój intelektualny i fizyczny dzieci, młodzieży i wszystkich dorosłych mieszkańców Radzynia - mówi burmistrz Jerzy Rębek.

dsc 0382Już za dwa tygodnie ruszy Letnia Liga Piłki Nożnej, którą zorganizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu. Prawdziwym piłkarskim” przedskoczkiem” był natomiast Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR, który 30 czerwca przyciągnął aż 15 drużyn.

dsc 0371MOSiR jest nie tylko jednostką odpowiedzialną za funkcjonowanie radzyńskiej pływalni, ale zajmuje się także organizacją imprez sportowych, rekreacyjnych i turystycznych. W tym sezonie Ośrodek rozpoczął wakacje bardzo ciekawymi imprezami, choć pogoda nie zawsze sprzyjała.

fot 015W minionym roku szkoleniowym podopieczni Łukasza Ciężkiego, aż 82 razy stawali na różnego rodzaju stopniach podium, sławiąc i promując klub, miasto i powiat w trakcie zawodów wojewódzkich, ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Najcenniejsze medale wywalczone przez radzyńskich wojowników w trakcie najważniejszych zawodów ubiegłego roku to: