biegimXI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" odbył się w Radzyniu w niedzielę 5 marca w parku miejskim. Celem imprezy było upamiętnienie w aktywny sposób pamięci tragicznego losu żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej. Patronat nad imprezą, zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim, objęli Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski .

Na starcie w Radzyniu stanęło 74 zawodników. Dystans biegu - 1963 m to odniesienie do roku, w którym zginął walce ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”, zastrzelony podczas obławy w Majdanie w województwie lubelskim (21 października 1963 roku). W tym roku w Polsce w biegu "Wilczym Tropem" wzięło udział ok. 75 tys. uczestników i jest to, jak podkreślił w swym wystąpieniu Burmistrz Jerzy Rębek, największe  wydarzenie edukacyjno-sportowe na świecie.- To, że tu jesteśmy, jest świadectwem patriotyzmu - podkreślił włodarz Radzynia.

Wpisowym do biegów była dobrowolna darowizna na rzecz Stowarzyszenia Empatyczni (zebrano prawie 700 zł), a po zawodach na biegaczy czekała wojskowa grochówka i gorąca herbata.

Najlepsi zawodnicy w każdej z czterech kategorii zostali nagrodzeni pucharami i upominkami przez starostę Szczepana Niebrzegowskiego, burmistrza Jerzego Rębka, przewodniczącego RM Adama Adamskiego oraz dyrektor MOSiR Beatę Sposób.

Wyniki

1/Bieg Kobiet Open

1. Paulina Sitkowska, 2. Alicja Trykacz, 3. Nina Jankowska

2/ Bieg Mężczyzn Open

1. Marek Zabielski, 2. Jakub Marchwiak, 3. Mateusz Barański

3/ Bieg Nordic Walking Kobiet

1. Teresa Hryciuk, 2. Małgorzata Szymanek, 3. Ewa Cybul

4/ Bieg Nordic Walking Mężczyzn

1. Waldemar Hryciuk, Tomasz Kwaśny, 3. Michał Bojarczuk

Na uwagę zasługuje fakt, że Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Rrzewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek aktywnie uczestniczyli w biegu, a Burmistrz Jerzy Rębek obiecał, że wystartuje w przyszłym roku. Swą obecność zaakcentowali także rowerzyści z Radzyńskiej Grupy Rowerowej.