Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski zachęca mieszkańców do zmiany deklaracji na zbiórkę segregowanych odpadów komunalnych.

Co można przez to zyskać?

1. Niższe opłaty np. dla czteroosobowej rodziny koszt odpadów segregowanych to TYLKO 28 zł, a niesegregowanych aż 56 zł! Zmieniając na segregowane oszczędzasz aż 336 zł rocznie!!!

 

2. Każde przejście na segregowane nagradzane gadżetem z logo „Radzyń segreguje!” np. koszulki, kubki, odblaski dla dzieci, nowoczesne zakreślacze, pendrive, super modne ekologiczne torby, organizery na długopisy i temperówki w kształcie pojemników na odpady itd.

 

3. Zmniejszenie ilości odpadów i czystość wokół nas, odpady segregowane nie wydzielają takich zapachów jak odpady niesegregowane;

 

4. Więcej odpadów segregowanych = mniejsze koszty systemu gospodarki odpadów = więcej środków na edukację ekologiczną Twoich dzieci!

 

Segregacja odpadów jest łatwa, prosta i przyjemna! Czego masz najwięcej? Opakowań i odpadów z jedzenia tak?!

1. Opakowania wrzucasz do „odpadów opakowaniowych tzw. „suchych”

2. Pozostałości z jedzenia do BIO- proste!

3. Szkło do szkła bo to logiczne

4. Pozostałe odpady do „Pozostałych odpadów zbieranych selektywnie”

 

Wszystkie odpady, z którymi jest wiecznie problem- stare meble, puszki po farbach, olejach, sprzęt elektroniczny lub elektryczny, gruz itd. wywozisz na PSZOK- proste! (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Kockiej obok Miejskiej Oczyszczalni Ścieków i bazy PUK)

Ulotka informacyjna

Sprawdź jak łatwa jest segregacja w naszym mieście!

Przyjdź do pok. 103 na I piętrze Urzędu Miasta, zmień deklarację, zgarnij modny gadżet i zaoszczędź swoje pieniądze, Święta już niedługo!