Informacje

dsc 0246

- To historyczna chwila. Rozpoczynamy proces tworzenia w Radzyniu Muzeum Żołnierzy Wyklętych - Miejsca Pamięci Ofiar Gestapo i Urzędu Bezpieczeństwa – powiedział Robert Mazurek – dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury, inaugurując w sobotę 19 maja Noc Muzeów. W tym dniu udostępniona została do zwiedzania cela nr 6 budynku byłego aresztu śledczego Gestapo i UB w Radzyniu przy ul. Warszawskiej 5A.

przedszkolePodczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się 17 maja, radni podjęli uchwałę o przekształceniu Przedszkola Miejskiego w trzy odrębne placówki. Ta decyzja jest konieczna ze względu na obowiązujące prawo.

DSC 0004Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta podjęta została uchwała zmieniające statut Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Dzięki tej zmianie ROK będzie miał możliwość utworzenia w swojej strukturze muzeum – chodzi konkretnie Muzeum Żołnierzy Wyklętych - Miejsce Pamięci Ofiar Gestapo i Urzędu Bezpieczeństwa w Radzyniu Podlaskim.

05Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek wystartowały pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”, nawiązującym do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

konkurs wojewodztwoSamorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój.

ceidgZgodnie z art. 61 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw, w przypadku gdy wpis przedsiębiorcy w CEIDG nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. do dnia 19 maja 2018 r.), wpis zostanie automatycznie wykreślony z CEIDG.

palac wiezaRozpoczęło się bezpośrednie przygotowanie do renowacji skrzydła zachodniego Pałacu Potockich łącznie z bramą. Przechodnie mogą zauważyć ustawione przed bramą kontenery. Latem odnowiona zostanie również rzeźba z jeleniem, znajdująca się nad ryzalitem zachodniego skrzydła od strony dziedzińca.

dsc 0031Poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk spotkał się w minioną sobotę (12 maja) z mieszkańcami Radzynia i ziemi radzyńskiej, w ramach cyklu spotkań przedstawicieli parlamentu i rządu, odbywających się pod hasłem "Polska Jest Jedna". - To swoiste rozliczenie z dotychczasowych dokonań, realizowanych obietnic wyborczych – mówił europoseł.

konkurs foto magnes 2018 2Miasto Radzyń Podlaski zachęca wszystkich Mieszkańców, do udziału w konkursie fotograficznym zorganizowanym w ramach obchodów 550-lecia miasta pt. „Pamiątka z Radzynia”.

sp pietrzakRadzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego skierowało do Rady Miasta pismo z postulatem nazwania jednej z ulic Radzynia imieniem Zygmunta Pietrzaka. Celem inicjatywy jest uczczenie pamięci osoby niezwykle zasłużonej dla miasta i regionu.

budzet obywatelskiOd 7 maja do 31 lipca w Urzędzie Miasta można składać propozycje do Budżetu Obywatelskiego na 2019 r. W drugiej edycji BO na realizację pomysłów mieszkańców miasta zarezerwowanych będzie 100 tys. zł. Maksymalna wartość jednego projektu to 50 tys. zł, co umożliwi wykonanie kilku zadań zaproponowanych przez radzynian.

hala sp1Pierwszy przetarg na dokończenie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 został unieważniony z powodu zbyt wysokiej ceny zawartej w ofercie złożonej do przetargu.

1W dniach 27 - 28 kwietnia w Siedlcach odbył się Diecezjalny Kongres Trzeźwości, adresowany do osób, zajmujących się problematyką rozwiązywania problemów alkoholowych. Udział w nim wzięli pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim.