Informacje

dsc 0010Podczas konferencji prasowej 6. stycznia z udziałem senatora Grzegorza Biereckiego i posła Janusza Szewczaka powrócił temat budowy ścieżki rowerowej z Radzynia do Turowa wzdłuż drogi krajowej nr 19. Grzegorz Bierecki potwierdził, że środki na budowę są przekazane do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z tym nie ma zagrożenia dotyczącego terminu oddania ścieżki do użytkowania. - W 2019 roku będziemy mogli się przejechać po tej ścieżce – stwierdził parlamentarzysta.

herbDziś w rubryce "Nieprawdą jest, jakoby..." zamieszczamy artykuł Anny Woźniak, w którym Skarbnik Miasta ustosunkowuje się do "rewelacji" na temat budżetu miasta zamieszczanych na portalu radzyninfo.pl

DSC 0004- Moja deklaracja sfinansowania Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Radzyniu w budynku przy ul. Warszawskiej 5A jest aktualna. Zabezpieczone na ten cel środki są do dyspozycji na koncie mojej prywatnej Fundacji "Kocham Podlasie" – zapewniał senator Grzegorz Bierecki na konferencji prasowej, która odbyła się 6 stycznia w Urzędzie Miasta. Z kolei burmistrz Jerzy Rębek informuje, że około połowy roku 2018 rozpoczną się prace adaptacyjne w budynku przy Warszawskiej 5A.

dsc 0010Z początkiem roku Radzyński Ośrodek Kultury zakupił nowoczesne oświetlenie, które po zamontowaniu ubogaci wizualnie wszystkie wydarzenia, jakie odbywać się będą na scenie.

herbPosiedzenie Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej, poświęcone zostało dyskusji nad rozdziałem środków dla klubów sportowych w ramach "Otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego”. Wnioski sformułowane na komisji zostały przekazane do burmistrza, jeden z nich – w sprawie bezpłatnego korzystania z pływalni AQUA–MIŚ zawodników klubu Technik–Orion z grup sportowych został już zrealizowany.

03Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

dsc 0006Na rewitalizację Pałacu Potockich Radzyń po raz pierwszy uzyskał pieniądze bezpośrednio z budżetu państwa. Jest to kwota 1 600 000 zł. Zainicjowane zostały też działania w celu pozyskania środków z Funduszy norweskich. Informacje tę przekazali parlamentarzyści: Senator RP Grzegorz Bierecki oraz Poseł na Sejm RP Janusz Szewczak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 6 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.