Informacje

samoobrona kobiet083W sobotnie i niedzielne przedpołudnie (27-28.05) kilkudziesięcioosobowa grupa kobiet uczyła się w Radzyniu podstaw samoobrony w ramach projektu “Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku”. Ćwiczenia prowadzili profesjonalni, doświadczeni instruktorzy z 19. Brygady Zmechanizowanej z Lublina, którzy uczyli, jak się mają panie zachować w sytuacjach kryzysowych, jak się obronić, poradzić sobie z napastnikami. Panie ćwiczyły ciosy, podstawowe chwyty, uniki, blokowanie ciosów, kopnięć. W projekcie uczestniczyły kobiety w różnym wieku – warunkiem było ukończenie 18 lat.

02Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim 22 maja brał udział w szkoleniu Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

dsc 0027 Nominacje na dyrektorów miejskich placówek oświatowych w Radzyniu burmistrz Jerzy Rębek oficjalnie wręczył 18 maja. Kadencja nowo powołanych Pań dyrektorek przedszkoli rozpocznie się 1 września br. i potrwa przez okres 5 lat szkolnych - do 31 sierpnia 2028 roku. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 został powołany na okres 2 lat szkolnych, tj. do 31 sierpnia 2025 roku.

Czarniak Cezary mPodczas sesji Rady Miasta 16. maja burmistrz Jerzy Rębek podsumował konkursy na dyrektorów miejskich placówek oświatowych w Radzyniu. Jak zapowiedział Burmistrz, oficjalne wręczenie nominacji odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Pilecki rondoRondo na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z drogą do Marynina będzie nosiło imię Rotmistrza Witolda Pileckiego. Taką uchwałę podjęli radni jednogłośnie na sesji 16 maja."Rotmistrz Witold Pilecki to postać niezwykła dla Narodu Polskiego i tym samym godna uczczenia i upamiętnienia przez władze samorządowe naszego miasta" - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

p1014480Strażacy to grupa zawodowa ciesząca się w Polsce i na świecie największym zaufaniem społecznym. Ratują zdrowie, życie, mienie innych w sytuacjach kryzysowych, narażając się przy tym na niebezpieczeństwo. Przypadające na początku maja obchody Dnia Strażaka mają zawsze szczególną wymowę i oprawę, są okazją do wyrażenia słów uznania i wdzięczności.

polozneZ okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych pragnę złożyć wyrazy wdzięczności i szacunku wszystkim wykonującym ten wyjątkowy i szlachetny zawód. Państwa troskliwa, życzliwa i profesjonalna praca zapewnia bezpieczeństwo złożonego procesu terapeutycznego, a życzliwość i empatia wspiera pacjentów i ich rodziny w codziennych zmaganiach z chorobą i cierpieniem.

konserwacjaProboszcz parafii Trójcy Świętej w Radzyniu ks. kan. Krzysztof Pawelec został odznaczony Złotą Odznaką „Za Opiekę nad Zabytkami” za gruntowny remont kaplicy pw. św. Anny na cmentarzu parafialnym oraz prace konserwatorskie i restauratorskie w kościele parafialnym.  Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w ramach rozstrzygnięcia konkursu „Laur Konserwatorski”, który organizowany jest corocznie pod patronatem Generalnego Konserwatora Zabytków, Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.

p1014279VIII Forum Bibliotekarzy odbyło się 10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu. Spotkanie połączono z obchodami Dnia Bibliotekarza, przypadającym 8 maja i w Tygodniu Bibliotek (8-12 maja).

logo LGD ZapiecekLokalna Grupa Działania "Zapiecek" zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027, wyznaczającej kierunki wsparcia w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Spotkanie ma charakter otwarty, przeprowadzone będzie metodą warsztatów partycypacyjnych.

3 maja 1Finał III edycji wojewódzkiego konkursu „Echa Konstytucji 3 maja w moim regionie. Refleksje nad dziełem Komisji Edukacji Narodowej w okresie przedkonstytucyjnym" odbył się 6 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim przy ul. Chmielowskiego. Spotkanie uświetnił występ chóru Szkoły Podstawowej nr 2.

punkt informacyjnyw

Chcesz się dowiedzieć jakie można uzyskać wsparcie z Funduszy Europejskich na lata 2021-2027? Interesują Ciebie środki z Funduszy Europejskich na rozwój dla swojej firmy? zapraszamy na Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich 12 maja (piątek) 2023 r. w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski przy ul. Warszawskiej 32 w sali konferencyjnej w godz. 10.00-12.30.

dsc 0111Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Radzyniu Podlaskim rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w historycznym kościele Świętej Trójcy. Następnie uczestnicy uroczystości zgromadzili się pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja, gdzie wysłuchali wystąpień okolicznościowych, a delegacje złożyły wieńce.

odezwaOdezwa Komitetu Honorowego Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Województwie Lubelskim.

Plik pdf: pdf2

 

dsc 2476W dniu 26 kwietnia odbył się przy Radzyńskim Ośrodku Kultury Etap Rejonowy XXIX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Radzyński oraz Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski.

dsc 0118Uroczyste otwarcie i poświęcenie ulicy Polnej odbyło się 27 kwietnia. Była to inwestycja oczekiwana kilkadziesiąt lat przez mieszkańców. Jej realizację umożliwiła 2,5-milionowa dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.