Informacje

PUK LOGOPo tym, jak w lipcu 2023 z członkostwa w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych zrezygnował Mariusz Chilimoniuk, a z końcem kwietnia 2024 roku Stanisław Dyjak i Andrzej Placek, 20 maja br. burmistrz Jakub Jakubowski uzupełnił jej skład. Do rady powołani zostali: Witold Kowalczyk, Piotr Kułak i Magdalena Pomorska.

img 5318Jedna z komnat radzyńskiego Pałacu Potockich stała się wielką kamerą otworkową. Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu mogła się przekonać jak działa pierwowzór aparatu fotograficznego czyli camera obscura. Tomasz Młynarczyk z Radzyńskiego Ośrodka Kultury zaprosił młodzież do "wnętrza aparatu", aby każdy naocznie przekonał się, że aparatem fotograficznym może być duży pokój, puszka po kawie czy karton po butach.

4 piknik modelarskiStowarzyszenie Inicjatyw Lotniczych, Radzyński Ośrodek Kultury oraz Miasto Radzyń Podlaski zapraszają na 4 Mały Piknik Modelarski dla dzieci. Podczas sobotniego spotkania, będzie można samodzielnie złożyć i nauczyć się latać modelami samolotów. Więcej szczegółów na plakacie.

0411 maja br. w Lublinie odbył się finał XI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, na których zaprezentowało się Miasto Radzyń Podlaski. To niezwykłe spotkanie zgromadziło pokaźną liczbę mieszkańców województwa lubelskiego, przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych oraz beneficjentów funduszy europejskich.

Gala Forbes 202425 kwietnia br. w Hotelu Arche Lublin odbyła się Gala Diamentów Forbes 2024, na którą zaproszono najprężniej rozwijające się przedsiębiorstwa z Województwa lubelskiego. Wśród nich po raz pierwszy znalazło się Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Radzyniu Podlaskim jako jedyne z Miasta i Powiatu Radzyńskiego. Reprezentowali je Prezes Zarządu Jerzy Woźniak i Specjalista ds remontów Janusz Chmielarz.

442386791 844559891039069 383537126215540116 nZakończył się Tydzień Bibliotek, który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Również Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zorganizowała szereg wydarzeń.

dsc 01636 maja 2024 r. odbyła się I sesja Rady Miasta kadencji 2024-2029. Sesję poprowadził najstarszy wśród wybranych radnych Izydor Długosz. Nowi radni z rąk komisarza wyborczego Janusza Chmielarza odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli uroczyste ślubowanie. Przewodniczącym nowej rady został Mariusz Szczygieł, zaś wiceprzewodniczącymi Klaudia Szczygielska oraz Izydor Długosz. Ślubowanie złożył też nowy burmistrz Jakub Jakubowski.

dsc02547Społeczność Miasta, Gminy i Powiatu uroczyście obchodziła 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na obchody złożyły się: Msza święta w kościele Świętej Trójcy, odprawiona w intencji Ojczyzny, przemarsz przez miasto i uroczystości pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja.

dsc00514Jest z brązu, ma 50 cm wzrostu, waży 45 kg, na plecach niesie plecak i podpiera się kijkiem – tak wygląda miś Podróżnik, który jako pierwszy stanął na Szlaku Radzyńskiego Niedźwiadka. Inauguracja szlaku odbyła się w niedzielne popołudnie 14 kwietnia 2024 roku na Skwerze Podróżników, gdzie odsłonięto pierwszą figurę.

img 852110 kwietnia br. odbyło się I Posiedzenie Rady Społecznej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radzynia Podlaskiego, zwołane przez Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Jerzego Rębka. Najważniejszymi punktami posiedzenia był wybór Przewodniczącego i Zastępcy Przewodniczącego Rady Społecznej MOF oraz wyrażenie opinii dotyczącej projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radzynia Podlaskiego na lata 2021-2027.

2024 04 14 niedzwiadek podroznikWrocław ma swoje krasnale, Lublin koziołki a Radzyń będzie miał niedźwiadki! Burmistrz Jerzy Rębek oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają na uroczystą inaugurację Szlaku Radzyńskiego Niedźwiadka. Połączy on wyjątkowe miejsca w naszym mieście, istotne pod względem historycznym, kulturalnym i turystycznym. Inauguracja szlaku oraz ustawienie rzeźby pierwszego niedźwiadka odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia na Skwerze Podróżników. Początek o godzinie 15:00.

Celem powstania Szlaku Radzyńskiego Niedźwiadka jest podniesienie atrakcyjności turystycznej Radzynia. – Pierwszy niedźwiadek będzie nazywał się Podróżnik i stanie na skwerze, gdzie swoje tabliczki odsłonili już najwięksi globtroterzy w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Jest to idealne miejsce do rozpoczęcia wędrówki po Radzyniu – powiedział burmistrz Jerzy Rębek.

2024 03 26 09.08.27Z początkiem rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, radzyński PUK zakupił wielofunkcyjny traktorek firmy Kubota. Jak wyjaśnia prezes Jarosław Ejsmont, sprzęt kupiony został na potrzeby obsługi wspólnot mieszkaniowych.

ksiazka za worek smieci 2620 marca, w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, w Radzyniu odbyła się akcja „Książka za worek śmieci” oraz spotkanie z jej pomysłodawczynią i podróżniczką Anną Jaklewicz. Przed południem młodzież zgromadziła się na Skwerze Podróżników, skąd wyruszyła na wiosenne sprzątanie miasta. Z kolei wieczorem, mieszkańcy Radzynia oraz powiatu radzyńskiego spotkali się w pałacu Potockich, by udać się w egzotyczną podróż z Anną Jaklewicz do Indonezji. Wydarzenie odbyło się w ramach 51. edycję „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.

otwarcie palac 128Niewątpliwie można uznać, że dzień 17 marca 2024 roku wpiszę się wielkimi literami w historię Radzynia Podlaskiego bowiem po wielu latach starań, udało się doprowadzić do świetności i oddać do użytku wizytówkę miasta – Pałac Potockich.

dsc 0102W czwartek (21.03) w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się 16. edycja Wielkiego Wicia. Akcja zapoczątkowana ponad dekadę temu, do tej pory cieszy się wielkim zainteresowaniem.

img 8285Na terenach zielonych okalających Pałac Potockich rozpoczęły się prace związane z montażem 38 nowoczesnych lamp ledowych, które już w pierwszej połowie kwietnia br. rozświetlą jego zewnętrzną elewację.