Informacje

01Takie było przesłanie Światowego Dnia Ziemi, który obchodziliśmy w Przedszkolu Fila nr 1 w poniedziałek 23 kwietnia. Dzieci od samego rana przygotowywały się do uroczystego marszu.

bbraun

List Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Jerzego Rębka do Mieszkańców Radzynia Podlaskiego

 

dsc02422Pod takim hasłem w Filii nr 2 Przedszkola Miejskiego w Radzyniu Podlaskim odbył się festiwal piosenki ekologicznej w wykonaniu naszych przedszkolaków. Wszystkie grupy pod nadzorem swoich wychowawczyń zaprezentowały na specjalnie przygotowanej scenie piosenkę o tematyce ekologicznej.

logo LGD ZapiecekLokalna Grupa Działania „Zapiecek” informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w terminie od 30.04.2018 r. do 14.05.2018 r. na operacje w zakresie:

- Podejmowanie działalności gospodarczej
- Rozwijanie działalności gospodarczej

Maryla Burczaniuk
LGD "Zapiecek"

umowa ensolObecne kłopoty Miasta z firmą Ensol są konsekwencją błędnych decyzji dotyczących tak umowy partnerskiej zawartej w 2013 r. z gminami powiatu radzyńskiego, ja i samej umowy z firmą Rapid. W takiej formie nie powinna być nigdy podpisana przez poprzedniego burmistrza Witolda Kowalczyka. Od ponad trzech lat Miasto boryka się ze skutkami tych błędów.Warto porównać realizacja obecnego projektu „Słoneczna Alternatywa”, obejmującego 381 solarów i 78 instalacji fotowoltaicznych w mieście przebiega planowo, bez zakłóceń.

dsc 0387Zawarta w 2013 roku „Umowa partnerska” dotycząca realizowanego w latach 2014-15 projektu „Czysta energia w Powiecie Radzyńskim” nadal obowiązuje. Możemy wypracować wspólne stanowisko przy zgodnej woli partnerów, jest możliwość rozstrzygnięcia sprawy w sposób partnerski, życzliwy dla siebie – mówił wójt Gminy Komarówka Ireneusz Demianiuk na spotkaniu wójtów gmin powiatu radzyńskiego, które odbyło się w Urzędzie Miasta 11 kwietnia.

DSC 0021

Podczas kwietniowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Radzyńskiemu. Pomoc dotyczy remontu ulicy Sitkowskiego, której właścicielem jest Powiat, a zarządcą – Miasto. Miasto przekazuje kwotę 822 tys. zł, starosta w imieniu powiatu przekaże 249 tys. zł na przebudowę tego ciągu drogowego.

dsc 0115Miłym akcentem w ciężkiej pracy burmistrza miasta, była wizyta dzieci z przedszkola miejskiego przy ulicy Chmielowskiego. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami przyszły do urzędu, aby zobaczyć jak wygląda praca burmistrza oraz wręczyć włodarzowi miasta wykonany przez siebie własnoręcznie upominek.

img 8166Wędkarze z koła PZW Amur w dniu 15 kwietnia nad radzyńskim zalewem, oficjalnie rozpoczęli sezon wędkarski. W tym dniu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Jerzego Rębka w ramach obchodów 550-lecia Miasta Radzyń Podlaski.

07„Żyjemy zdrowo na sportowo” to hasło Dnia Sportu, jaki odbył się w Przedszkolu Miejskim Filia nr 1. Głównym celem tego spotkania było integrowanie grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.