Informacje

dsc 3225Niedzielne, kulminacyjne obchody jubileuszu 550-lecia Radzynia rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Bp. Kazimierza Gurdy w historycznym kościele pw. Świętej Trójcy. - Dziękując Bogu za 550 lat istnienia Radzynia Podlaskiego, wyrażamy wdzięczność, że Boże Królestwo było obecne w historii tego miasta, że w dalszym ciągu jest obecne; że są w nim ludzie, którzy je nieśli i niosą, pozwalają mu się rozwijać – mówił ordynariusz siedlecki.

dsc 0158Dwa modrzewie, stojące tuż obok pałacu Potockich od dawna już idealnie w pisują się w jego krajobraz. Od niedawna jednak wiadomo, że mają ponad 300 lat i są żywymi świadkami kolejno następujących właścicieli radzyńskiej perły.

dsc 0048„Radzyń Podlaski. Wielka historia małego miasta” to tytuł książki autorstwa Anny Wasak. Jej promocja odbyła się w środę 13 czerwca o godzinie 18.00 w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

026Po raz drugi, tym razem w ramach obchodów 550-lecia Radzynia Podlaskiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zorganizował drugą edycję Seniorady.

dsc 0019We wtorek 12 czerwca br. w Radzyńskim Ośrodku Kultury, w ramach obchodów 550-lecia miasta, odbył się finał konkursu wiedzy o Radzyniu Podlaskim. Uczniowie, którzy przeszli eliminacje szkolne, licznie stawili się w Oranżerii, aby walczyć o najwyższe podium.

image04315 czerwca br. do Radzynia Podlaskiego zjechały delegacje szkół noszących im. Jana Pawła II. Wszystko to za sprawą organizowanego już po raz 31. Ogólnopolskiego Zjazdu Rodzin Szkół noszących imię naszego Wielkiego Świętego Rodaka, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Gościem specjalnym był kardynał Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz Św. Jana Pawła II.

dsc 0081Radzyński Ośrodek Kultury z okazji obchodów 550-lecia Radzynia Podlaskiego i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotował przepiękny pamiątkowy album, który zawiera grafiki autorstwa Antoniny Bożym-Rotari zestawione ze współczesnymi zdjęciami Tomasza Młynarczyka. Oficjalna promocja, połączona z wystawą grafik starego Radzynia, odbyła się 11 czerwca br. w korpusie głównym Pałacu Potockich.

dsc 0012Na przełomie maja i czerwca w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej to właśnie okazji, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego po raz kolejny zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców Radzynia Baśniowy Spacerek pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

archiwum panstwoweArchiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim serdecznie zaprasza do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów. W Radzyniu obchody rozpoczynają się dziś tj. 8 czerwca.

obraz029Kolejna, 24. już edycja „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”, odbyła się 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka. Z tego też powodu spotkanie było skierowane głównie do dzieci, z dziecięcym bohaterem w roli głównej. Do Radzynia wraz z rodzicami – Moniką i Patrykiem przyjechał Szymon Radzimierski – 11-latek, który ma na koncie 30 odwiedzonych krajów, 2 wydane książki podróżnicze, 2 role filmowe, jest blogerem i dziennikarzem. Jednym słowem: cudowne dziecko!

herbOgłoszenie o złożonej ofercie na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej, sportu, krajoznawstwa i turystyki pt. "Międzyszkolne Zawody Sportowe - Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Gimnazjalnych Powiatu Radzyńskiego z broni pneumatycznej".

ZOBACZ: Pełna treść ogłoszenia

hala sp2W sierpniu br. zakończą się prace związane z budową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 na ul.Chmielowskiego. Od nowego roku szkolnego dzieci będą mogły korzystać także z innych pomieszczeń: pracowni komputerowej z 15 stanowiskami oraz dodatkowej sali lekcyjnej.

mieszkania socjalne 2Prace związane z budową mieszkań socjalnych przy ul. Budowlanych są już na ukończeniu. Budynek zostanie oddany do użytku zgodnie z planem – w sierpniu br.