Informacje

141 grudnia br. do I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim przybyli harcerze i harcerki I Szczepu „Infinity” im. hm. M. Stagrowskiego. Głównym powodem spotkania były przypadajace w tym roku 15 urodziny 7. Drużyny Starszoharcerskiej „Taka Paka”. Był tort, życzenia, prezenty i wspomnienia.

pałac pn bmałyZgodnie z harmonogramem, w ostatnim dniu listopada zostały odebrane prace na elewacji północnej Pałacu Potockich, wykonane przez firmę JAROSŁAW SKWAREK JAR-BUD z Łukowa.  Komisja nie miała zastrzeżeń co do wykonania prac remontowych w zakresie tynków i stolarki okiennej, elewacji północnej, a także kamiennych kompozycji rzeźbiarskich i detali architektonicznych. W ten sposób zakończona została rewitalizacja zabytku. Obecnie trwa proces wyposażania obiektu.

dsc 3197Po raz kolejny na Rynku w Radzyniu odbył się Radzyński Kiermasz Bożonarodzeniowy. Impreza zgromadziła rekordową ilość wystawców, nie zawiedli też mieszkańcy naszego miasta. Radzyński Ośrodek Kultury szczególnie zadbał o najmłodszych uczestników wydarzenia, dla których przygotował wizytę Świętego Mikołaja.

p1010477We wrześniu Rada Miasta podjęła uchwałę o nadaniu nowo powstającej w Radzyniu Podlaskim ulicy imienia św. Andrzeja Boboli. Z okazji 432. rocznicy urodzin Świętego (ur. się 30 listopada 1622 r.) - 2 grudnia delegacja radnych, pracowników Urzędu Miasta oraz mieszkańców Radzynia wraz z Burmistrzem Jerzym Rębkiem, przewodniczącym Rady Miasta Adamem Adamskim udała się do Strachociny – miejsca urodzin i sanktuarium Świętego.

herb

W związku z trwającymi konsultacjami społecznymi w sprawie projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radzynia Podlaskiego na lata 2021-2027, informujemy o otwartym spotkaniu konsultacyjnym dla mieszkańców obszaru funkcjonalnego. Konsultowany dokument wyznacza ramy współpracy gmin i powiatu radzyńskiego w zakresie kierunków rozwoju ponadlokalnego oraz stanowi podstawę do ubiegania się o środki zewnętrzne, w tym z Funduszy Europejskich. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane najważniejsze założenia projektu dokumentu.

burmistrz bsesja mW listopadzie rozstrzygnięte zostały przetargi na remonty dróg, które będą wykonywane w naszym mieście. Informacje na ten temat przekazał na sesji Rady Miasta (28 listopada) Burmistrz Jerzy Rębek. Są to ulice: Wyszyńskiego, Warszawska, Chomiczewskiego, Pomiarowa, ścieżka pieszo-rowerowa na ul. Wisznickiej, droga dojazdowa do gruntów rolnych na Oprawach, a także Żeromskiego i Armii Krajowej,

04Burmistrz Jerzy Rębek podczas uroczystej Gali, która odbyła się 30 listopada br. w siedzibie Trybunału Koronnego w Lublinie, odebrał wyróżnienie dla Miasta Radzyń Podlaski jako Lidera Gmin Powiatu Radzyńskiego.

pałac zrewitalizowany mm- Prace związane z renowacją Pałacu Potockich, mimo perturbacji, zostały szczęśliwie zakończone przed nadejściem mrozów – informował na sesji Rady Miasta (28.11) Burmistrz Radzynia Jerzy Rębek. Obecnie trwają procedury odbiorowe – prowadzony jest odbiór wykonanych prac remontowych w zakresie tynków i stolarki okiennej elewacji północnej, a także kamiennych kompozycji rzeźbiarskich i detali architektonicznych na elewacjach.

dsc 0016W piątek 24. listopada br. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. Eugeniusza Kaznowskiego obchodził Dni Honorowego Krwiodawstwa. Była to idealna okazja, aby podziękować honorowym dawcom krwi, za ich poświęcenie i bezinteresownie ratowanie zdrowia i życia innym ludziom. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także włodarze miasta i powiatu w osobach Jerzego Rębka i Szczepana Niebrzegowskiego.

04Miasto jeszcze w tym roku zamierza wykonać instalację oświetlenia elewacji Pałacu Potockich. Oprawy oświetleniowe umiejscowione będą w terenach zielonych okalających pałac.

img 6434Prace wykonywane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych na ulicy Partyzantów idą pełną parą. Jak wyjaśnia prezes PUK Jarosław Ejsmont pomimo, że zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2024 roku, to wykonane prace zdecydowanie wyprzedzają przyjęty harmonogram.

przygotowanie zimaSprawdziły się zapowiedzi synoptyków, którzy przepowiadali, że pierwsze opady śniegu pojawią się pod koniec listopada. Jak informuje prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Jarosław Ejsmont, pomimo, że pierwszy śnieg z reguły szybko znika, to PUK już dawno rozpoczął prace związane z przygotowaniem się do większych i obfitszych opadów.

img 6427Na ulicy Dąbrowskiego trwają prace mające na celu udrożnić komunikację i poprawić nawierzchnię chodnika. Jak wyjaśnia burmistrz Jerzy Rębek, korzenie bardzo mocno uszkodziły chodnik i konieczna była interwencja ciężkiego sprzętu.

img 6422W nocy z wtorku na środę (14-15.11) dokonano kolejnego aktu wandalizmu na nowo zrewitalizowanym Rynku w naszym mieście. Nieznany sprawca uszkodził tablicę informacyjną znajdującą się naprzeciw przejścia dla pieszych tuż przy wejściu do parku.

rynsztok ostrowieckaDecyzją burmistrza Jerzego Rębka na części ulicy Ostrowieckiej zostały wykonane prace usprawniające odpływ wody to pobliskiej studzienki kanalizacyjnej.

droga do gruntów rolnych15. listopada br. w Urzędzie Miasta została podpisana umowa dla zadania pn.: "Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Radzyniu Podlaskim". Roboty budowlane polegać będą na podwyższeniu parametrów technicznych i eksploatacyjnych istniejącej drogi dojazdowej do gruntów rolnych.