DSC 0257W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych po raz drugi przez centrum Radzynia przeszedł Korowód Świętych. Tym razem w pochodzie, który wyruszył z kościoła pw. Świętej Trójcy, uczestniczyła młodzież przebrana za świętych, jakich wydała ziemia polska lub z Polską związanych – począwszy od   pierwszych patronów Polski - biskupów Wojciecha i Stanisława, po św. Faustynę Kowalską, św. Maksymiliana Marię Kolbego, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę i św. Jana Pawła II.

Po Mszy św., krótkim nabożeństwie słowa oraz prezentacji świętych korowód ruszył ulicą Ostrowiecką i Warszawską. Na jego czele ministranci nieśli krzyż oraz zabytkowy relikwiarz Korwin-Szlubowskich, zawierający relikwie 39 świętych. Pochód, któremu towarzyszyły radosne śpiewy, przeszedł ul. Ostrowiecką i Warszawską, by powrócić do kościoła Świętej Trójcy.

Korowód zorganizował ks. Michał Burdach, który podkreślił, że jest to chrześcijańska odpowiedź na niebezpieczna modę obchodów Halloween. - Chcemy w ten sposób pokazać, że Uroczystość Wszystkich Świętych to radosny dzień, w którym czcimy tych, co osiągnęli niebo.