IMG 2916Sala balowa Pałacu Potockich stała się w sobotę (24. 10) miejscem, gdzie seniorzy z miasta i powiatu radzyńskiego obchodzili Międzynarodowy Dzień Seniora. Organizatorem spotkania był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Radzyniu Podlaskim.

Międzynarodowy Dzień Seniora w Polsce obchodzony jest od 1999 roku. Wtedy to Ogólnopolska Rada Obchodów Roku Seniora, w liście otwartym zwróciła się z apelem „o podejmowanie działań w środowiskach lokalnych, które przyniosą pomoc i radość seniorom, a także pomogą aktywnie włączyć się w życie innych pokoleń".

Zaproszonych gości i uczestników spotkania powitał Marian Samociuk, Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. - Senior w dzisiejszym świecie nie ma łatwo. Niskie emerytury, bardzo drogie leki – to najczęstsze problemy, z jakimi się borykamy. Nie takiej starości chcieliśmy doczekać i wierzymy, że dzięki przychylności władz to się zmieni – mówił m.in. przewodniczący.

W trakcie uroczystości wyróżniający się członkowie związku zostali uhonorowani dyplomami oraz pamiątkowymi odznakami. Po części oficjalnej ze swoim repertuarem zaprezentowały się zespoły: Radzyniacy oraz Wrzos. Po występach prowadzący zaprosili uczestników oraz przybyłych gości na poczęstunek i wspólną zabawę.