DSC 0012Już po raz piąty Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich zorganizowało charytatywny turniej na rzecz Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim. W środowy wieczór (21.10) rozegrano mecz w siatkówkę pomiędzy nauczycielami, uczniami oraz rodzicami.

Jak wyjaśnia dyrektor Bożena Płatek, pomysł na to przedsięwzięcie pojawił się podczas jednej z godzin wychowawczych i do chwili obecnej z wielką radością jest podtrzymywany i realizowany. – Inicjatywa rozgrywania meczy wyszła od uczniów. My jako szkoła chętnie - poprzez różnego rodzaju akcje - podejmujemy działania, mające na celu pomoc potrzebującym, także i ten pomysł od razu nam się spodobał. Z Dziennym Środowiskowym Domem Samopomocy współpracujemy już ponad 10 lat. Sam mecz to prosty sposób na integrację i zwrócenie uwagi na potrzeby osób niepełnosprawnych – podkreśla Bożena Płatek dyrektor Gimnazjum nr 1.

W charytatywnych zmaganiach chętnie uczestniczą także pracownicy szkoły oraz rodzice gimnazjalistów, którzy chwalą działania szkoły a pod akcją podpisują się obiema rękami.