DSC 003616 października w całej Polsce obchodzony jest dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Jak co roku, z tej okazji dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wzięli udział w uroczystej mszy dziękczynno – błagalnej prosząc swojego Wielkiego Patrona o łaski i wstawiennictwo.

– Dzisiaj pragniemy otaczać modlitwą tych, którzy tworzą rzeczywistość szkolną. Za pośrednictwem Waszego Wielkiego Patrona wraz z Matką Najświętszą zawierzamy te intencje, z którymi dzisiaj tutaj przyszliście. Módlmy się za tych, którzy uczą, wychowują, kierują i tych, którzy zdobywają swoją wiedzę. Święty Jan Paweł II o eucharystii mówił jako doświadczalny znak miłości Boga. On do was mówi, daje się poznać i daje się dotknąć. Niech ta msza będzie dopełnieniem całego trudu, jaki codziennie każdy z was pokłada – mówił na wstępie kustosz sanktuarium ks. Roman Wiszniewski.

Po eucharystii uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Dyrektor szkoły Grażyna Dzida dziękując za przygotowanie części artystycznej zaznaczyła, że tak Wielki Patron to chluba ale i pewnego rodzaju zobowiązanie. Dyrektor dziękowała za Słowo Boże i wygłoszoną homilię, w której odnaleźć można było drogowskazy skierowane nie do młodzieży ale i do nauczycieli.