radzyn 018IV Dni z Aniołami organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu dobiegły końca. Przez 3 dni rodzice, nauczyciele i pracownicy służby zdrowia mieli możliwość wziąć udział w szeregu warsztatów edukacyjno – terapeutycznych, konferencjach oraz licznych dyskusjach poświęconych dzieciom niepełnosprawnym.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia była msza święta odprawiona przy kaplicy Aniołów Stróżów, mieszcząca się na terenie ośrodka, koncelebrowana przez ks. dziekana Romana Wiszniewskiego oraz proboszcza parafii św. Anny ks. Henryka Ocha. Tuż przede mszą głos zabrała dyrektor SOSW Małgorzata Popek witając przybyłych gości wśród których znaleźli się m.in. burmistrz miasta Radzyń Jerzy Rębek, wicestarosta Jan Gil, wójtowie gmin, dyrektorzy szkół, rodzice, uczniowie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Radzynia Podlaskiego. Dyrektor podkreśliła rolę anioła stróża, który wspomaga nas na co dzień, towarzyszy nam w codziennym trudzie, podpowiada jaką drogę najlepiej wybrać oraz pomaga podjąć trudne decyzje.

Tuż po Eucharystii z przedstawieniem pt. „Anioły strzegą szkoły” zaprezentował się szkolny teatr Hokus – Pokus. Po jego obejrzeniu słów uznania nie krył burmistrz Jerzy Rębek. - Cieszę się, że mogłem być dzisiaj tutaj z Wami. Przyznam się, że jestem tutaj po raz pierwszy i już teraz z tego miejsca chciałbym wszystkim serdecznie pogratulować. Miło oglądało się wasz występ oraz słuchało oprawy muzycznej podczas mszy. Jestem pozytywnie zaskoczony waszymi zdolnościami i jestem pod ogromnym wrażeniem. Zwrócę się do nauczycieli, dziękuję wam za pracę, którą tutaj wykonujecie, jestem pod wielkim wrażeniem włożonej tutaj waszej pracy – mówił włodarz.