DSC 0027Od 1 września pięć klas pierwszych zasiliło szeregi Gimnazjum nr 2. Na progach szkoły w czwartek (1.10) oficjalnie, poprzez uroczyste ślubowanie powitała ich dyrektor Gimnazjum nr 2 Bożena Marcinkowska.

- Rozpoczęliście nie tylko nowy etap edukacyjny ale także nowy etap w swoim życiu. Bardzo się cieszę, że ma on miejsce właśnie w naszej szkole. W imieniu swoim jak także nauczycieli pragnę zapewnić, że będziemy Wam towarzyszyć w drodze ku zdobywaniu dorosłości. Nasza szkoła to pewnego rodzaju rodzina, i jak w każdej rodzinie są prawa i obowiązki. Najważniejszym z nich jest zdobywanie wiedzy, w czym pomoże Wam elokwentna i otwarta kadra nauczycielska. Życzę Wam jak najlepszych ocen i jak najwięcej sukcesów. Niech nasza szkoła będzie dla Was drugim domem, w którym zawrzecie nowe przyjaźnie – mówiła.

Po krótkim wstępie przystąpiono do aktu ślubowania. Tuż po nim, pod kierownictwem Marii Frączek reprezentanci klas wzięli udział w konkursie ze znajomości statutu szkoły, w którym najlepszą okazała się być klasa I d.

Kilka słów do swoich nowych kolegów skierował także przewodniczący samorządu uczniowskiego Jakub Płecha. - Od momentu przekroczenia progów naszej szkoły, tworzycie z nami jedną wielką rodzinę. Naszym wspólnym zadaniem jest przede wszystkim nauka, stanowiąca wielką wartość. Pamiętajcie, że edukacja jest podróżą ku dorosłości i życzę Wam w imieniu swoim jak i starszych kolegów, aby zakończyła się sukcesem.

Finalnym punktem spotkania była prezentacja klas oraz dyskoteka szkolna.