DSC 0072Uczniowie szkół z miasta i powiatu radzyńskiego w piątek (25.09) wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Piosenek Obcojęzycznych oraz w I Radzyńskim Dyktandzie Językowym. Wszystko to działo się na scenie w Radzyńskim Ośrodku Kultury, organizatorem wydarzenia byli nauczyciele języka angielskiego przy współudziale Szkoły Językowej Euroschool.

-26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych. Przy tym ważny jest zapał oraz świadomość korzyści bo język w jednoczącej się Europie ma ogromne znaczenie – mówili na wstępie uczniowie.

Otwierający wydarzenie wiceburmistrz Tomasz Stephan, podziękował dyrektorom jak i nauczycielom za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia. Podkreślił, że umiejętność posługiwania się językiem obcym w dzisiejszym, pędzącym do przodu świecie jest bardzo ważna.

Na scenie zaprezentowały się dzieci oraz młodzież z pobliskich szkół, które śpiewały piosenki w języku angielskim, rosyjskim, niemieckim a nawet i chińskim. Po występach, przystąpiono do dyktanda językowego. Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim.