DSC 0067Niezapomnianą lekcję dali radzyńskiej młodzieży aktorzy: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak, prezentując na deskach radzyńskiej Oranżerii spektakl pt. „Działka”. Przedstawienie pokazywało w niezwykle realny sposób, co dzieje się z rodziną, gdy ktoś w niej zaczyna „przygodę” z narkotykami, a rodzice żyją w przeświadczeniu, że ich syn „ma wszystko co chce: brak kontroli i mnóstwo wolności…” i w imię źle rozumianej miłości nie zauważają problemu.

Robert Mazurek, który zabierał głos w imieniu burmistrza, podkreślił, jak ważny jest to temat i że należy o nim głośno mówić. - Tematyka poruszana w tym przedstawieniu jest bardzo ważna i aktualna, a sama sztuka pokazuje, co dzieje się z młodym człowiekiem, który zaczyna brać dopalacze oraz z  jego rodziną.

Do młodzieży zwrócił się także poseł Adam Abramowicz, który był głównym organizatorem wydarzenia. - Serdecznie dziękuję, że przyszliście w tak dużej liczbie. Gdy po raz pierwszy zobaczyłem ten spektakl stwierdziłem, że jest on fantastyczny i warto, by był także przedstawiony na Podlasiu. Porusza ważne tematy, koło których nie można przejść obojętnie – mówił poseł.