Prawdziwa gratka dla miłośników Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo - koncert promocyjny pierwszej płyty zespołu - odbędzie się 21 listopada w sali widowiskowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Każdy, kto przyjdzie na koncert, otrzyma płytę w prezencie!

Płyta zawiera 18 utworów - w sumie 57 minut muzyki, którą znamy z wykonań podczas koncertów orkiestry. Znajdą się tam takie przeboje muzyki klasycznej jak "Walc nr 2" Dymitra Szostakowicza, "Poemat" Zdenka Fibicha, marsz "Starzy Przyjaciele" czy bajki muzyczne Krzysztofa Naklickiego.

- Płyta jest tak skonstruowana, że na początku daje energię, potem skłania do refleksji, a zakończenie jest takie, że chce się utworów słuchać jeszcze raz – zapowiada zapowiada założyciel i kierownik Arti Sentemo Zbigniew Czuryło.

Druga rewelacyjna wiadomość jest taka, że każdy, kto przyjdzie na koncert, otrzyma płytę!

Przedsięwzięcie to jest swoistą rewelacją, ponieważ Arti Sentemo działa dopiero od dwóch lat, niektórzy młodzi akordeoniści rozpoczynali swą przygodę z instrumentem praktycznie od zera, a zespół ma na swoim koncie sukcesy ogólnopolskie i międzynarodowe, będące wyrazem uznania ze strony autorytetów akordeonowych i pedagogicznych.

Zbigniew Czuryło zdradza tajemnicę sukcesu orkiestry: - Praca, determinacja, przyjemność wspólnego muzykowania.