Kultura

dsc0714221 lipca br. mieliśmy zaszczyt gościć Krzysztofa Prusika, zwycięzcę 3. edycji programu The Voice of Senior. Artysta zaprezentował szeroki repertuar utworów legend estradowych, takich jak: Krzysztof Krawczyk, Frank Sinatra czy Paul Anka.

koncert krzysztof prusikRadzyński Ośrodek Kultury oraz Miasto Radzyń, zapraszają na koncert Krzysztofa Prusika! To warszawiak od dziecka zakochany w muzyce. Jego mentorem i nauczycielem był sam profesor Jerzy Karolus wybitny pedagog i popularyzator muzyki.

dsc 9443 fotokat serpelice 2024Tradycją stały się trzydniowe warsztaty fotograficzne Radzyńskiego Klubu Fotograficznego Klatka - FOTOKĄT 2024. W tym roku mentorem i mistrzem prowadzącym był znany i ceniony fotoreporter Agencji Forum, wykładowca i nauczyciel fotografii Daniel Mróz. Pracowaliśmy w Serpelicach nad Bugiem. Daniel przygotował nas do warsztatów interesującymi wykładami.

dsc06734Trwa Akcja Lato 2024 w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Zajęcia z ceramiki pod fachowym okiem Pani Moniki Zalewskiej potwierdzają, że dzieci są najbardziej kreatywnymi twórcami. Kubki, które powstały muszą przejść proces suszenia i wypalania, co uczy cierpliwości i pokory. Za dwa tygodnie będziemy mogli podziwiać już gotowe dzieła.

kino plenerowe 02W imieniu Radzyńskiego Ośrodka Kultury, w najbliższy czwartek 4 lipca o godzinie 21:00 zapraszamy na dwa filmy. "Kurozając i zagadka chomika ciemności" - łączka w parku przy Pałacu Potockich oraz "Zakochany Berlin" - dziedziniec Pałacu Potockich. Przypominamy, że filmy i leżaki są darmowe! Do zobaczenia!

A poniżej zdjecia z seansu, który odbył się 27 czerwca.

dsc06171Radzyński Ośrodek Kultury, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, zapraszają do Kazimierza Dolnego na wystawy radzyńskich artystów. Sześcioro twórców zaprezentuje swoje prace w przestrzeniach i galeriach Kazimierza Dolnego, obok Radzynia najsłynniejszego polskiego miasteczka kultury i sztuki. Wystawy można oglądać do końca lipca.

dsc 8828Radzyński Ośrodek Kultury, Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim oraz Urszula Sawiuk zapraszają na wystawę prac dziecięco-młodzieżowej grupy akwarelowej. Wernisaż odbył się 30 czerwca o godzinie 16:00 w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim.

04… a to za sprawą francuskiej skrzypaczki polskiego pochodzenia Evy Zavaro i pianisty Clementa Lefebvre, którzy we wtorkowy wieczór 18.06.2024 r. w sali koncertowej im. Zygmunta Pietrzaka PSM I st. w Radzyniu Podlaskim dali przepiękny koncert zatytułowany „Notturno”.

kino radzyn 2024Zbliżają się wakacje. Pamiętajcie o seansach Wakacyjnego Kina Plenerowego. Warto zaplanować już dzisiaj czwartkowe wieczory. Radzyński Ośrodek Kultury i Miasto Radzyń Podlaski serdecznie zapraszają!

zdjecie 3W ostatnich tygodniach Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim miała zaszczyt gościć wyjątkowych pisarzy: 26 kwietnia 2024 r. Ilonę Wiśniewską, autorkę znaną z niezwykle wnikliwych reportaży o dalekiej Północy. Jej twórczość charakteryzuje się głębokim zrozumieniem odwiedzanych miejsc oraz ludzi, których historie opowiada.

plakat kazimierzRadzyński Ośrodek Kultury, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Centrum Kultury w Lublinie zapraszają do Kazimierza Dolnego na wystawy radzyńskich artystów.
Sześcioro twórców zaprezentuje swoje prace w przestrzeniach i galeriach Kazimierza Dolnego, obok Radzynia najsłynniejszego polskiego miasteczka kultury i sztuki.

dsc04197 radzyn archiwum panstwowe 2024Radzyńskie Archiwum Państwowe to nie tylko skarbnica wiedzy ale też źródło wielu inspiracji. Można się było o tym przekonać odwiedzając placówkę podczas Fotodnia Otwartego. Dokror Joanna Kowalik-Bylicka zapoznała zainteresowanych z najstarszymi dokumentami przechowywanymi w Archiwum, opowiedziała o zasadach konserwacji dokumentów i pokazała najciekawsze pieczęcie, którymi posługiwano się przed wiekami. Na pewno warto tam zajrzeć!

dsc04107We wtorek (04.06) w Radzyńskim Ośrodku Kultury świętowano Dzień Mamy i Taty. Rodzice z najbliższymi podziwiali występy swoich pociech z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Radzyniu Podlaskim. W przygotowanie występów zaangażowały się Panie wychowawczynie z przedszkola, zaś nad choreografią czuwał Paweł Jabłoński. Wielkie podziękowania organizatorzy kierują stronę Andrzeja Króla i Patryka Śmiecińskiego za prace nad dźwiękiem i światłem.

dsc0372420 maja w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbyłby się Eliminacje Powiatowe 43. Małego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie Renata Sieromska – przewodnicząca jury, Alina Kryjak – członek jury, Antonina Haponiuk – członek, po wysłuchaniu 50 recytatorów w czterech kategoriach wiekowych, postanowiło przyznać następujące nagrody, które wręczył Burmistrz Jakub Jakubowski.

dsc03153W piatek tj. 17 maja w Radzyńskim Ośrodku Kultury swój dorobek artystyczny zaprezentowała Małgorzata Gorzel. Jej twórczość to fascynująca podróż przez różnorodne techniki malarskie, od akrylu i oleju po akwarelę.

beata pawlikowskaRadzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” zapraszają na spotkanie z Beatą Pawlikowską pt. „Świat według Blondynki”. W niedzielę 5 maja o godzinie 13:00 odsłoni ona swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników, a o 14:00 spotka się z mieszkańcami miasta i powiatu w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4). Wstęp wolny.