Informacje

p1010685

Msza św. w intencji Ojczyzny oraz złożenie wieńców pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja przez delegacje władz samorządowych miasta, powiatu i gmin ziemi radzyńskiej znalazły się w programie obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Radzyniu Podlaskim.  Tegoroczne uroczystości były skromniejsze ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią. 

19Rząd Polski w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia chce, aby w każdym powiecie utworzono przynajmniej jeden Punkt Szczepień Powszechnych. Taki właśnie punkt, już po weekendzie majowym zostanie otwarty w Radzyniu Podlaskim. Jak tłumaczy burmistrz Jerzy Rębek, z rozporządzenia jasno wynika, że co najmniej jeden taki punkt ma się znajdować na terenie każdego powiatu. Te działania mają na celu umożliwienie każdemu chętnemu jak najszybsze przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19.

gus seniorNarodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich mieszkańców Polski, również seniorów. Jeśli wśród Twoich bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóż im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w formie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem.

dsc 0026Podpisanie umowy Miasta Radzyń Podlaski z firmą LUBREN z Lublina na wykonanie rewitalizacji korpusu głównego Pałacu Potockich wraz z dziedzińcem honorowym odbyło się 27 kwietnia w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski. - To dzień bardzo ważny dla mieszkańców Radzynia i całego środowiska radzyńskiego. Umowa jest jednym z najważniejszych dokumentów, jaki podpisywałem dotychczas jako burmistrz Radzynia - podkreślił burmistrz Jerzy Rębek.

500plusMOPS w Radzyniu Podlaskim przypomina, że od 2021 r. prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na nowy okres świadczeniowy – od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia – należy złożyć wniosek do końca kwietnia. Zachęcam, aby zrobić to drogą elektroniczną.

p1010425Dwie umowy: na rewitalizację placu publicznego Rynek oraz na przebudowę fragmentu ulicy Jana Pawła II zostały podpisane 20 kwietnia w Urzędzie Miasta. Rewitalizację Rynku przeprowadzi firma SORTED Sp. z o.o. z Piaseczna, którą na spotkaniu reprezentował prezes Paweł Kozłowski, przebudową fragmentu ulicy bezpośrednio przylegającego do Rynku, zajmie się Firma Budowlana DOROTEX ze Stasinowa, należąca do Janusza Zająca, który podpisał umowę w UM. Miasto reprezentował burmistrz Jerzy Rębek.

Przemysłowa3małeDo Urzędu Miasta w Radzyniu dotarł list o następującej treści: - 13 kwietnia 2021 r. stacja TVN w programie Fakty wyemitowała materiał informacyjny dot. przygotowanej i zrealizowanej przez Państwa samorząd drogi (Przemysłowej). Oceniam go jako zwykły widz i osoba niemająca związku ze sprawą, za to jako znająca specyfikę pobudzania inwestycji w samorządzie, jako szkodliwy i prześmiewczy. Dobrano informacje pod tezę jakoby o rozrzutności władz lokalnych, braku uzasadnienia itd. Wszystko to, by obśmiać wykonaną drogę.

woda małyO opracowanie projektu budowlanego i budowę instalacji kanalizacyjnej i wodociągowej na powstającej ulicy – bocznej od ul. Powstania Styczniowego - oraz o nadanie jej nazwy wnioskował radny Dariusz Bilski

skatepark małyPracownicy Urzędu Miasta skontrolowali stan skateparku i nie stwierdzili usterek, w szczególności zagrażających użytkownikom. Kontrola była efektem wniosku radnego Mariusza Szczygła, który przekazał sygnały od korzystających ze skateparku o pękającym betonie i uszkodzonej rampie.

173740820 5357418470997531 743660370916143055 nDzienny Środowiskowy Dom Samopomocy zorganizował ponownie akcję "ZGRANA PAKA". Personel ośrodka nieustannie stara się wychodzić z nowymi inicjatywami.