Informacje

burmistrz5mNa wrześniowej sesji Rady Miasta (28.09) burmistrz Radzynia Jerzy Rębek poinformował o wykonaniu inwestycji za I półrocze 2023 roku. W budżecie miasta na cały rok 2023 zaplanowano środki na wydatki inwestycyjne zarówno jednoroczne jak i wieloletnie w kwocie 19 121 338,42 zł. W ramach tej kwoty zaplanowano realizację 17 zadań. W pierwszym półroczu br.  zrealizowano wydatki w kwocie 7 656 462,84 zł, co stanowi 40,04 % zakładanego planu. Do końca czerwca zrealizowanych zostało, kontynuowano realizację lub rozpoczęto 10 zadań.

00000wisznickaMiasto Radzyń Podlaski otrzymało 907 tys. zł dofinansowanie do budowy drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż ul. Wisznickiej. Kwota ta stanowi 80% wartości całej inwestycji (ok. 1.134 mln zł). Udzielone wsparcie pozwoli rozbudować istniejącą ścieżkę o dodatkowe 743 m. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

p1012195Za osiągnięcia artystyczne, sportowe oraz najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych uczniowie radzyńskich szkół podstawowych otrzymali wyróżnienia na wrześniowej sesji Rady Miasta. -Jesteście największym bogactwem tego miasta, powodem do dumy, ogromnej satysfakcji dla rodziców i wychowawców – mówił burmistrz Jerzy Rębek.

p1011145Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Kormoran” 24 września wspólnie z gośćmi i przyjaciółmi świętowało Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Radzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z udziałem członków i przyjaciół Stowarzyszenia oraz przedstawicieli władz samorządowych: Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego oraz przedstawicielki Burmistrza Jerzego Rębka – Anny Wasak.

wyszynskiegoW dniach 18 i 22 września 2023 roku Miasto Radzyń Podlaski ogłosiło postępowania przetargowe w celu wyłonienia wykonawców następujących inwestycji, które są dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład.

partyzantowMiasto Radzyń Podlaski w dniu 22 września 2023 r. rozstrzygnęło przetarg na wykonanie inwestycji pn.: „Przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej oraz budowa kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem drogi w ulicy Partyzantów w Radzyniu Podlaskim – II etap ”. W przetargu za najkorzystniejszą uznano ofertę Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim, które zaoferowało wykonanie inwestycji za kwotę 662.018,34 zł.

pomiarowaMiasto Radzyń Podlaski otrzymało dofinansowanie na remont ulicy Pomiarowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, którym dysponuje Wojewoda Lubelski. Kwota dofinansowania stanowi sześćdziesiąt procent planowanych kosztów kwalifikowanych zadania i wynosi 476.582,85 zł.

palac nocW dniu 12 września 2023 r. nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Dostawa wyposażenia komnat Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim”.

02Miasto Radzyń Podlaski otrzymało dofinansowanie z budżetu Województwa Lubelskiego na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Radzyniu Podlaskim (przedłużenie ulicy Partyzantów). Wysokość dofinansowania z budżetu Województwa wynosi 100.000 zł.

dsc 0045W piątek 22 września br. podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w zawodach nordic walking zorganizowanych przez terapeutkę Małgorzatę Sobczak.

dsc 0084W piątek 22 września br. do Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego nr 1 w Radzyniu Podlaskim przyjechali uczniowie z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Edukacyjnego Vizja w Warszawie. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Mateusz Gajdzicki - nauczyciel z tamtejszej placówki, który pochodzi z naszego miasta. Jak sam powiedział, celem wizyty było nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami, a w przyszłości wymiany uczniowskiej.

img 5647W czwartek 21 września br. uczestnicy zajęć terapeutycznych Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim brali udział w nagrywaniu teledysku. Będzie on zaprezentowany 10 października 2023 roku, podczas akademii "Pomiędzy słowami zawarte - czytamy wiersze Wisławy Szymborskiej”.

dsc 0042Aż 2178 osób stworzyło w Radzyniu "Najdłuższy łańcuch ludzi trzymających się za ręce". W ten sposób pobiliśmy rekord Polski w tej kategorii. W środowe przedpołudnie 20 września mieszkańcy Radzynia i Ziemi Radzyńskiej - od przedszkolaków po seniorów - stworzyli żywy łańcuch otaczający cały zespół pałacowo-parkowy.

p1010711Samorządy Miasta i Powiatu Radzyń Podlaski uczciły tragiczną rocznicę inwazji Rosji Sowieckiej na Polskę 17. września 1939 r.  W tym dniu ZSRR zbrojnie zaatakował Polskę, co rozpoczęło okupację sowiecką, która w niedługim czasie doprowadziła do ludobójstwa w Katyniu i masowych deportacji Polaków na wschód.

05Za nami Harcerska Akcja Letnia 2023. W czasie tegorocznych wakacji zuchy i harcerze z I Szczepu Harcerskiego „Infinity” im. hm. M. Stagrowskiego w Radzyniu Podlaskim mieli możliwość aktywnie i bezpiecznie wypocząć podczas przygotowanych dla nich wyjazdów.

img 20230910 153338Obchody przypadającego w 2024 roku jubileusz stulecia Lasów Państwowych Nadleśnictwo Radzyń Podlaski zainaugurowało 9 września Dniem Otwartym w Ogrodzie Edukacyjnym. Mieszkańcy Radzynia i powiatu radzyńskiego całymi rodzinami licznie przybyli na wydarzenie. Gospodarze przygotowali bogatą ofertę edukacyjną i rozrywkową, skierowaną głównie (choć nie tylko) do dzieci i młodzieży.

rekordRadzyński Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Radzyń – tu mieszkam” zapraszają do udziału w ustanowieniu Rekordu Polski w kategorii „Najdłuższy łańcuch ludzi trzymających się za ręce”.

Próba odbędzie się 20 września 2023 roku (środa) w Radzyniu Podlaskim. Zbiórka o godzinie 10:00 na dziedzińcu Pałacu Potockich.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawują Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Wszyscy zainteresowani udziałem w próbie pobicia Rekordu Polski w kategorii „Najdłuższy łańcuch ludzi trzymających się za ręce” powinni zapoznać się z poniższym regulaminem oraz wypełnić i dostarczyć organizatorom stosowną zgodę...

plakat cichockaCzy Lublana to spełnienie marzeń urbanistów o mieście idealnym? Dlaczego zdobycie szczytu Triglavu jest tak ważne dla Słoweńców? Co łączy Hemingwaya ze Słowenią? Odpowiedzi na te pytania pozwoli uzyskać Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” organizując spotkanie z Zuzanną Cichocką, autorką książki „Słowenia. Mały kraj wielkich odległości”.

dsc 0128Zabawa na dmuchańcach, malowanie twarzy czy plecenie warkoczyków, to tylko mała część tego, co działo się podczas pikniku promującego program Rodzina 800+. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie.

dsc 0022Tradycyjnie społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęła mszą świętą sprawowaną w kościele Trójcy Świętej. Podczas eucharystii uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami dziękowali za bezpieczne wakacje i prosili o pomyślność na nadchodzący okres nauki.