Komunikaty/Ogłoszenia

sw annaBurmistrz Miasta Radzyń Podlaski ogłasza przetarg ustny nieograniczony na okazjonalne wydzierżawienie na okres od 30 października do 2 listopada 2023 r. części nieruchomości położonej przy ul. Sitkowskiego w Radzyniu Podlaskim, pod lokalizację stoisk handlowych, zgodnie z poniższymi wytycznymi.

herbNa podstawie art. 9u ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1469 z późn. zm.) Burmistrz Miasta sprawuje kontrolę przestrzegania i stosowania przepisów ustawy przez mieszkańców i przedsiębiorców.

konsultacjeRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie razem z Powiatem Radzyńskim zaprasza na cykl dwudniowych spotkań dotyczące współpracy JST z PES w zakresie zlecania usług społecznych w powiecie radzyńskim. Działanie realizowane jest w ramach projektu pozakonkursowego: „Ekonomia Społeczna – Drogowskaz Rozwoju Społecznego II”. Spotkania będą się odbywać w sali konferencyjnej Urzędu Miasta (ul. warszawska 32).

trenuj z wojskiemW imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu bezpłatnych szkoleń tym razem pod hasłem „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Przez 8 tygodni (od 9 września do 28 października), co sobota, wojskowi instruktorzy będą zapoznawać chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych.

szczepienia lisyInformujemy, że w dniach od 11 do 13 września 2023 r.*na terenie województwa lubelskiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

koncert papieskiW imieniu organizatorów StudioCity serdecznie zapraszamy na koncert papieski „Słuchając Ludzi - Św. Jan Paweł II”, który odbędzie się 6 września (środa) w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Koncert w Radzyniu jest jednym z 8 tego typu wydarzeń, które odbędą się w województwie lubelskim a są poświęcone pamięci i przesłaniu pontyfikatu Papieża Polaka.

W koncercie wystąpią: Janusz Radek, Kasia Moś, Sonia Maselik, Adam Kalinowski - artyści znani szerokiej publiczności – zwycięzcy „Mam Talent” i „Voice of Poland”, uczestnicy największych muzycznych wydarzeń i laureaci list przebojów.

Serdecznie zapraszamy!

lipy rynekSzanowni Państwo, Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego! W odpowiedzi na informacje ukazujące się w mediach dotyczące słabej kondycji posadzonych w zeszłym roku na Rynku lip informujemy, że prowadzone są czynności mające na celu wzmocnienie ich odporności poprzez dostarczenie do korzeni specjalistycznych preparatów.

mops radzynMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim informuje o rozpoczęciu wstępnej rekrutacji do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”, który będzie realizowany przez Ośrodek w roku 2024. Wcześniejsze zgłoszenia adresatów programu pozwolą adekwatnie do potrzeb osób zamieszkałych na terenie Miasta Radzyń Podlaski zabezpieczyć na ten cel środki finansowe na rok 2024.

janusDzisiaj rano (21.08) po długiej chorobie, zmarł ś.p. Zdzisław Janus - radny trzech kadencji Rady Miasta (2002 - 2014 r.), wieloletni dyrektor ZSZ w Radzyniu, członek zarządu radzyńskich Orląt.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 23.08.2023 r. w sanktuarium MBNP o godzinie 10:00 odmówieniem różańca w intencji zmarłego, po czym zostanie odprawiona msza żałobna.

MDUOAP plakat22 sierpnia po raz kolejny obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2019 r. w odpowiedzi na niepokojący w skali świata wzrost liczby przypadków prześladowań i dyskryminacji ze względu na wyznawaną religię. Problem prześladowań dotyczy przedstawicieli różnych wyznań, ale większość z nich stanowią chrześcijanie. Według najnowszego raportu organizacji Open Doors na wyjątkowo ciężkie prześladowania narażonych jest już ponad 360 mln chrześcijan, co oznacza, że represjom podlega 1 na 7 chrześcijan na całym świecie. Jako znamienne dla minionego roku odnotować należy skutki rosyjskiej agresji na Ukrainę, gdzie wojska agresora na wielką skalę niszczą świątynie i miejsca kultu, a także prześladują duchownych. Również w Polsce sytuacja osób wierzących może budzić niepokój – w opracowanym przez Laboratorium Wolności Religijnej raporcie podsumowującym stan wolności religijnej w Polsce w 2021 roku odnotowanych zostało 130 przypadków szeroko rozumianego naruszenia wolności sumienia i religii wśród chrześcijan dokonanych tylko w naszym kraju.

wojsko2Z okazji Święta Wojska Polskiego pragnę skierować słowa uznania i wdzięczności dla Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Wojsk Obrony Terytorialnej, a także Pracowników cywilnych, którzy swój los zawodowy związali Polską Armią. Misja, którą Państwo ofiarnie pełnicie, ma na celu nie tylko zapewnienie Rzeczypospolitej Polskiej bezpieczeństwa, trwałości i wolności. Polski żołnierz, stając do walki o wolność swojej Ojczyzny, niejednokrotnie bronił wolności i tożsamości całej cywilizacji zachodniej, a także wartości, na których się ona opiera.

plakat koncertPod hasłem „Mocni razem – służymy Ojczyźnie i Społeczeństwu”, w sobotę, 19 sierpnia 2023 roku o godzinie 19:00, w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie odbędzie się wyjątkowy koncert plenerowy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego oraz Orkiestry Wojskowej z Lublina pod batutą Krzesimira Dębskiego i por. Pawła Kołodzieja.

herbBurmistrz Miasta ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na realizację w 2023 r. zadań w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

Więcej szczegółów w ZARZĄDZENIU. POBIERZ wzór oferty zadania publicznego. ZOBACZ wyniki konkursu.

nadlesnictwo1mZ okazji zbliżającego się stulecia Lasów Państwowych Nadleśnictwo Radzyń Podlaski zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 10. września na terenie Ogrodu Edukacyjnego Nadleśnictwa Radzyń Podlaski przy ul. Kockiej 1. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szczegóły poniżej.

Moja WodaProgram „Moja Woda” ma pomóc w łagodzeniu skutków suszy i przeciwdziałaniu podtopieniom budynków w Polsce. Właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać dotacje na budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) właśnie rozpoczął trzecią edycję programu.

julian mazurekPo długiej chorobie 8 sierpnia br. w wieku 86 lat zmarł pierwszy Burmistrz Radzynia Podlaskiego Julian Mazurek. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 11 sierpnia 2023 r. o godzinie 11:00 różańcem w kościele MBNP, zaś o 12:00 odprawiona zostanie Msza Święta Żałobna w intencji Zmarłego. Ciało spocznie na cmentarzu komunalnym.

policja2W imieniu mieszkańców i samorządu Miasta Radzyń Podlaski z okazji Święta Policji pragnę złożyć przekazać Panu Komendantowi oraz wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu wyrazy szacunku i uznania za rzetelną i ofiarną służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, utrzymania ładu i porządku publicznego.

wspolbrzmieniaW imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta, Gminy i Powiatu do wzięcia udziału w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Improwizowanej – Współbrzmienia. Organizatorem Konkursu jest powołana przez Bank Gospodarstwa Krajowego Fundacja Most the Most. „Współbrzmienia” - to jedyny taki konkurs w Polsce, bez limitu wiekowego i kategorii wykonawczej. Pula nagród pieniężnych wynosi 40.000,00 PLN. W Konkursie mogą wziąć udział zarówno soliści, jak i zespoły do 6 osób.

konkurs korpusRusza nowa ścieżka wsparcia dla organizacji pozarządowych „WOW w NGO”. Działacze III sektora mogą składać wnioski o dotacje na usprawnienie współpracy z wolontariuszami. Nabór odbywa się w ramach otwartego konkursu ofert, który ogłosił Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Opieka zdrowia seniorMinisterstwo Zdrowia zaprasza do udziału w badaniu na temat opieki długoterminowej w publicznym sektorze ochrony zdrowia. Celem badania jest poznanie opinii na temat rozwiązań, które pomogłyby zwiększyć dostępność oraz jakość i efektywność zdrowotnej opieki długoterminowej w Polsce. Odpowiedzi pomogą w dalszych pracach nad reformą systemu opieki długoterminowej w Polsce.