nalogo26 września, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się Gala EKOżycie EKOefekt. Na Gali wręczono nagrody w konkursie EKOgmina. Organizatorem gali jak i konkursu był Kurier Lubelski oraz Główny Urząd Statystyczny.

Miasto Radzyń Podlaski w kat. EKO LIDER 2023 „ochrona powietrza atmosferycznego i klimatu”, „ochrona zasobów wodnych” i „gospodarowanie odpadami” zajęło III miejsce na 213 ocenianych gmin i miast województwa lubelskiego. Uzyskaliśmy średnią arytmetyczną wskaźników rankingowych w wysokości 48,6. Zabrakło nam tym samym 0,4 do tego, aby zająć I miejsce w województwie. Świetny wynik i zdobyta statuetka EKOgminy pokazuje, że kierunek w stronę ekologii, który Miasto Radzyń Podlaski obrało, jest właściwy i potrzebny nie tylko naszej lokalnej społeczności, ale całemu regionowi.

Dodatkowo powiat radzyński został wyróżniony w rankingu EKOaktywny Powiat w zakresie ilości złożonych wniosków, liczby umów oraz wypłaconych kwot w programie „Czyste Powietrze” na 1000 mieszkańców zajmując II miejsce w całym województwie.

Poniżej relacja z wydarzenia.

Więcej relacji z Gali na stronie: https://kurierlubelski.pl/ranking-eko-gmina-eko-liderzy-zostali-nagrodzeni/ar/c3-17928381