W dniu 14 grudnia 2018 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Chmielowskiego odbyła się impreza ekologiczna pod hasłem „Radzyń segreguje-segreguj i Ty”. Dzieci z klasy 2d przygotowały inscenizację pt. „Ekologiczny Czerwony Kapturek”.

Dzięki spektaklowi uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego nie wolno wyrzucać śmieci do lasu i jakie są konsekwencje niesegregowania. W uroczystości wziął udział Piotr Tarnowski - Inspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta Radzyń Podlaski. Opowiedział dzieciom jak należy segregować odpady, co to jest recykling oraz zwrócił uwagę na poważny problem marnowania i wyrzucania żywności.

Wybrani uczniowie wzięli udział w zabawie edukacyjnej „Segregowanie śmieci” i otrzymali od pana Tarnowskiego nagrody rzeczowe. Uczniowie będą mieli możliwość sprawdzenia wiedzy na temat ekologii i segregowania odpadów podczas gry edukacyjno-ruchowej pt. „Daj śmieciom kosza”, którą specjalnie na tą okazję ułożyli organizatorzy.

Na koniec imprezy zostały ogłoszone wyniki Konkursu Piosenki Ekologicznej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy zaprezentowali swoje piosenki przed zgromadzoną publicznością. Organizatorami imprezy były panie Agnieszka Skwara, Anna Iwaniuk, Izabela Paprocka.