Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski informuje, że ruszył nowy nabór wniosków o użyczenie kompostownika w "Programie propagowania kompostowania na terenie miasta Radzyń Podlaski". Sprawdź jak złożyć wniosek i odebrać swój kompostownik.

Program polega na bezpłatnym użyczeniu kompostowników mieszkańcom Radzynia. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości jednorodzinnej, złożyłeś deklarację za "śmieci", a nie złożyłeś jeszcze wniosku, złóż wniosek o kompostownik już dzisiaj! Otrzymasz termokompostownik o pojemności 400 lub 700 l, który posłuży Ci do zagospodarowania odpadów kuchennych i zielonych z ogrodu, czy sadu. W procesie kompostowania otrzymasz żyzny, ekologiczny nawóz, który użyjesz do poprawienia struktury gleby, dostarczysz roślinom niezbędnych składników pokarmowych i pożytecznych mikroorganizmów. W ten naturalny sposób doprowadzisz również do unieszkodliwienia i powtórnego zagospodarowania odpadów organicznych.

Jak otrzymać kompostownik w 6 krokach? Sprawdź jakie to proste:

1. Jesteś właścicielem nieruchomości jednorodzinnej na terenie Radzynia Podlaskiego,

2. Złożyłeś deklarację za "śmieci" z tej posesji,

3. -->>>>POBIERZ WNIOSEK tutaj <<<<--

4. Złóż wniosek w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski przy ul. Warszawskiej 32

5. Odbierz kompostownik w wyznaczonym terminie,

6. Ciesz się ekologicznym nawozem zupełnie za darmo!

Miasto Radzyń, po przyjęciu odpowiedniej ilości wniosków, zakupi termokompostowniki, które następnie przekaże mieszkańcom. Tym samym przypominamy, że nadal obowiązuje limit oddawanych worków z bioodpadami do 6 miesięcznie.

Więcej informacji uzyskasz w pokoju nr 103 Urzędu Miasta Radzyń Podlaski lub dzwoniąc pod nr tel. (83) 351 24 67.