min odpadyMiasto Radzyń Podlaski informuje wszystkich mieszkańców, że w związku z brakiem zmian w cenniku za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz numerów kont bankowych do wpłat tut. Urząd nie będzie wysyłał harmonogramów opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wpłat za "śmieci" można dokonywać jak dotychczas tj. przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego lub w kasie Urzędu Miasta Radzyń Podlaski do piątego dnia każdego następnego miesiąca ("płatność z dołu"). Dodatkowo harmonogram opłat w formie papierowej można uzyskać w pokoju nr 103 Urzędu Miasta Radzyń Podlaski.

 

Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski zachęca mieszkańców do segregacji odpadów komunalnych. Co można przez to zyskać?

1. Niższe opłaty np. dla czteroosobowej rodziny koszt odpadów segregowanych to TYLKO 36 zł, a niesegregowanych aż 72 zł! Segregując oszczędzasz aż 432 zł rocznie!!!

2. Każdy, to zdecyduje się segregować odpady zostanie nagrodzony gadżetem z logo „Radzyń segreguje!” np. super modne ekologiczne torby, koszulki, kubki, odblaski dla dzieci, nowoczesne zakreślacze, pendrive, organizery na długopisy w kształcie pojemników na odpady itd. 

3. Zmniejszenie ilości odpadów i czystość wokół nas; odpady segregowane nie wydzielają takich zapachów jak odpady niesegregowane.

4. Więcej odpadów segregowanych = mniejsze koszty systemu gospodarki odpadów = więcej środków na edukację ekologiczną Twoich dzieci!

 

Segregacja odpadów jest łatwa, prosta i przyjemna, sprawdź sam

-> POBIERZ ULOTKĘ <-

 

1. Papier i tektura do papieru (niebieski worek),

2. Folie, opakowania z plastiku, czy metalu wrzucasz do metali i tworzyw sztucznych (żółty worek),

2. Pozostałości z jedzenia, skoszona trawa, liście do BIO - proste! (brązowy worek),

3. Szkło do szkła bo to logiczne (zielony worek),

4. Pozostałe odpady do pozostałych odpadów zbieranych selektywnie (szary worek).

 

Wszystkie odpady, z którymi jest problem - stare meble, puszki po farbach, olejach, sprzęt elektroniczny lub elektryczny, gruz itd. należy wywieźć na PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się przy ul. Kockiej 25 obok Miejskiej Oczyszczalni Ścieków i bazy PUK.