IMG 3654W niedzielne południe 7 sierpnia na Placu Wolności w Radzyniu Podlaskim odbyły się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa w podciąganiu na drążku o puchar burmistrza Radzynia Podlaskiego.

Organizatorami niezmiennie byli silacze z radzyńskiej grupy Streetworkout obecnie Strength Workout Poland: Łukasz Wołodko, Michał Wołodko oraz Mateusz Grabowiec.

Zainteresowanie wydarzeniem jak zawsze wielkie nie tylko ze strony widzów ale i uczestników, którzy przyjechali m.in. z Lublina, Biłgoraja, Radomia czy nawet Muszyny.

Rywalizacja odbyła się w 3 konkurencjach: podciąganie na drążku, przysiady dla kobiet w kamizelce 20kg oraz pompki.
W podciąganiu wzięło udział 25 zawodników. Rywalizację rozpoczęto od 5 podciągnięć, zwiększając co serię o 1 powtórzenie. Najlepsi wykonali łącznie 17 serii: 1 miejsce wywalczył Jakub Nawrot z Lublina - 220 podciągnięć; 2 - Łuki Milka z Biłgoraja – 217; 3 - Szymon Paluch z Biłgoraja – 215 podciągnięć.

Rywalizacja była bardzo zacięta i o zwycięstwie, przesądziły minimalne różnice. Warto przypomnieć, że Jakub Nawrot zwyciężył drugą edycję naszych zawodów. Na słowa uznania zasługuje Łukasz Milczuk z Biłgoraja, który podciągał się z dodatkowym obciążeniem przy pasie: +30kg wykonując serie od 5 do 10 następnie od 11 do 15 z obciążeniem 20kg kolejne 16-17 z 10kg i 18-19-20 powtórzeń już bez ciężaru.

Kolejną konkurencją były przysiady kobiet w kamizelce 20kg i po tej konkurencji nikt nie powie, że kobiety to słaba płeć! Wyniki były kosmiczne i co próba, to okazywało się, że poprzedni wynik został pobity. Pierwsze miejsce zajęła Sylwia Zielant z Radzynia Podlaskiego z wynikiem 500 przysiadów!; 2 - Ilona Nowak z Lublina 360 przysiadów; 3 miejsce przypadło Dominice Cichosz 303 przysiady.

W konkurencji pompek zwyciężył Dariusz Dolina z Biłgoraja; 2 - Łukasz Milczuk także z Biłgoraja zaś trzecie Mateusz Zabielski z Radzynia Podlaskiego.
Po zawodach wyczerpujących zawodach odbyły się pokazy street workout.

Organizatorzy dziękują za wsparcie w zawodach Jerzemu Rębkowi burmistrzowi Radzynia Podlaskiego oraz Agnieszce Włoszek dyrektor MOSiR, a także wszystkim innym osobom, które włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia.

podciaganie2016