DSC 0073Podniosłymi taktami Poloneza Wojciecha Kilara rozpoczął się Bal gimnazjalny w Gimnazjum Nr 2. Polski chodzony w wykonaniu uczniów klas trzecich zachwycił licznie zgromadzoną publiczność, która występ nagrodziła gromkimi brawami, a i w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Uroczystość odbyła się w sobotni wieczór 30 stycznia.

Dyrektor szkoły Bożena Marcinkowska wspominała, jak niedawno - dwa i pół roku wcześniej - dzisiejsi uczestnicy balu przekraczali próg szkoły. - Przez ten czas nauczyciele pracowali, byście wyrośli na bardzo wartościowych ludzi, byście rozwijali pasje, zainteresowania; wyciągali do was pomocną dłoń w każdej sytuacji życiowej – mówiła dyrektor i przypomniała, że uczniów czeka wkrótce okres wytężonej pracy przed egzaminami. - Wierzę, że osiągniecie sukces na miarę waszych możliwości. Nie bójcie się chwil spędzonych przed książką – zacytowała też słowa poety Adama Asnyka jako myśl przewodnią na te trudniejsze dni: - “ Żyć to nie znaczy iść przez róże,/
Sięgać po laury, zbierać oklaski,/ Żyć to znaczy przetrwać wszystkie burze/ I dążyć tam, gdzie święcą ideałów blaski. ”

Gościem społeczności Gimnazjum nr 2 był burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, który dziękował za wspaniałe doznania, jakich doświadczyli widzowie podczas wykonania poloneza. - Powaga i wdzięk, z jakim wykonaliście przepiękny taniec świadczy, że praca wychowawców w tej szkole - życzliwość, z jaką traktujecie uczniów - jest czymś wyjątkowym. - Włodarz miasta gratulował również rodzicom: – Dzieci, młodzież to największy skarb, życzę by na każdym etapie życia byli tak kształtowani, jak w tej szkole.

Wszystkim, którzy przybyli na uroczystość szkolną, by świętować wspólnie z uczniami klas trzecich, dziękował Roman Ceranowicz – przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Po przemówieniach uczniowie przedstawili część artystyczną, podczas której zaprezentowali swe talenty instrumentalne, wokalne i taneczne.