DSC 0053Po raz siódmy I LO w Radzyniu Podlaskim we współpracy z Miastem Radzyń Podlaski oraz Nadleśnictwem Radzyń Podlaski zorganizowało akcję „Mojemu miastu. Posadzę drzewo". Akcja jak zaznacza jej koordynatorka Barbara Jarmosiewicz z edycji na edycję cieszy się ogromnym powodzeniem.

- Cel akcji jest prosty. Chcemy posadzić jak najwięcej drzew w naszym mieście. Nasza uwaga od dwóch lat skupiła się na ścieżce rowerowej, z której korzysta wiele osób, a która w pewnych odcinkach nie posiada drzew - mówi koordynatorka.

Z prośbą o podarowanie sadzonek już od kilku lat organizatorzy zwracają się do Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim. – Serdecznie dziękujemy leśnikom, którzy dołożyli starań by zrealizować naszą prośbę w tym terminie, o który poprosiliśmy. Dziękujemy także firmie CMC z Marynina, która zgodziła się nam pomagać i co roku funduje nam paliki. Nie można zapomnieć o radzyńskim Urzędzie Miasta, który przychylnie patrzy na nasze działania. Cieszy fakt, że do akcji z wielkim zapałem i chęcią podchodzą uczniowie, nikogo nie trzeba namawiać – dodaje Barbara Jarmosiewicz.