20151022 09592022 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Urodziny marchewki”. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki.

W tym dniu w ubiorach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Solenizantkę przywitano piosenką „Na marchewki urodziny". Ten dzień stał się także okazją do zachęcenia całej społeczności przedszkolnej do spożywania marchewki. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami robiły sałatkę, w której w tym dniu nie mogło zabraknąć marchewki. W dalszej części uroczystości dzieci tańczyły przy warzywnych piosenkach: "Ogórek", "Witaminki" oraz wiersze o warzywach „Marchewka”.
Na zakończenie dzieci jak przystało w dniu urodzin jadły marchewkowe ciasto zrobione pod kierunkiem wychowawczyń: Anety Szczepaniuk, Jolanty Ponikowskiej, Grażyny Kowalczyk, Anny Karolczuk oraz piły marchewkowy sok.
Wszystkie dzieci obiecały, że będą zjadać to pyszne warzywo. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy… dostarczył wszystkim dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.


Przepis na marchewkowe ciasto:
Składniki:
1 szklanka oleju
1 szklanka cukru
1,5 szklanki mąki
3 jajka
3 szklanki startej marchewki
1,5 łyżeczki sody
1,5 łyżeczki cynamonu
1,5 łyżeczki kakao
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
Wykonanie:
Cukier ucieramy z olejem, dodajemy po jednym jajku a następnie wsypujemy stopniowo mąkę, cynamon, proszek do pieczenia, kakao raz sodę.
Dokładnie wszystko mieszamy dodając na koniec startą marchewkę. Ciasto wylać do formy na tort i piec około 1 godziny.
Życzymy smacznego!!!