DSC 0042Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Radzyńskiej Filii Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku miała miejsce w poniedziałek 12 października.

Słuchaczy oraz przybyłych gości w osobach burmistrza miasta Jerzego Rębka, starosty Lucjana Kotwicy, wicestarosty Jana Gila, dyrektora ROK Pawła Żochowskiego oraz kierownik lubelskiego UTW Małgorzaty Stanowskiej, witał rektor radzyńskiego UTW Dariusz Gałan.

- Uroczystość, w której dzisiaj uczestniczymy ma charakter szczególny. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rozdział w naszej historii UTW bowiem wchodzimy w drugie dziesięciolecie naszej działalności edukacyjnej. Jest to niewątpliwie powód do dumy i radości. Cieszę się, że nasze grono z roku na rok się powiększa o nowe twarze. Dajecie tym samym znak, że nie macie zamiaru siedzieć w domu i czekać na starość a jesteście pełni życia i chęci poznawania czegoś nowego – mówił kierownik filii.

Zabierający kolejno głos goście zgodnie podkreślali, że postawa dzisiejszego seniora jest godna pochwały. Burmistrz Jerzy Rębek mówił do seniorów: - Piękne jest to, co robicie dla siebie, dla innych. Będąc między Wami czuje się te ciepło i serdeczność, którego w dzisiejszym świecie niestety ale jest coraz mniej. Życzę Wam, aby ta atmosfera i przyjaźń, która myślę, że się tutaj zawiązała towarzyszyła w kolejnych latach.
Po licznych ciepłych słowach, głos zabrała Małgorzata Stanowska - kierownik lubelskiego UTW przybliżając w okolicznościowym wykładzie sylwetkę Haliny Szwarc, założycielki pierwszego w kraju UTW.

Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną przygotowaną i zaprezentowaną przez radzyńską młodzież.