rzadowy posilekOd nowego roku szkolnego uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 będą mogli korzystać z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Program oznaczono jako Moduł 3, który realizowany jest w ramach wieloletniego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

Miasto działania związane z realizacją projektu rozpoczęło już 27 czerwca 2023 roku a zakończy 31 grudnia. Jak wyjaśnia Burmistrz Miasta Jerzy Rębek, realizacja zadania publicznego, objęła zakup wyposażenia służącego poprawie standardu funkcjonowania stołówek szkolnych i pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego i w Szkole Podstawowej Nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Całkowita wartość projektu wyniosła 139 220,06 zł zaś wartość dofinansowania to 111 276,05 zł - te środki pochodzą z budżetu państwa.

- Postanowiliśmy skorzystać z tego programu i wnioskować o pieniądze, dzięki którym kupiliśmy nowe, potrzebne sprzęty, które usprawnią funkcjonowanie szkolnych kuchni i stołówek. Kupiliśmy między innymi metalowe stoły ze zlewem, taborety, kuchnie gazowe, baterie umywalkowe z wyciąganym prysznicem, garnki, noże, miski, maszynki do mielenia mięsa, zmywarki i różnego rodzaju talerze. Dla Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radzyniu Podlaskim przyznano dofinansowanie w wysokości 31 276,05 zł, zaś dla Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radzyniu Podlaskim 80 000,00 zł. Wkład własny wyniósł 27 944,01 zł - mówi włodarz miasta.

Dodatkowo ze środków własnych miasto do obu szkół zakupiło piece konwekcyjno-parowe, które w znacznym stopniu usprawnią funkcjonowanie i pracę w kuchniach.