pałac rewitalizacjamTrwa rewitalizacja Pałacu Potockich. W pierwszym etapie dokonano rozbiórek - głównie podłóg, a także fragmentów niektórych ścian. Obecnie etap rozbiórek został już ukończony. Prowadzone są prace wewnątrz oraz na dziedzińcu pałacu.

Sterty gruzu leżące na dziedzińcu były efektem wybrania materiału z podłóg nawet do pół metra w głąb. Był to gruz przemieszany z miałem ceglanym, beton, lastrico albo klepki dębowe. W to miejsce zostanie położonych kilka warstw: piachu, chudego betonu, folii, steropianu, kamienia, gresu, wreszcie na takim podłożu ułożone zostaną posadzki – różne w różnych pomieszczeniach, zgodnie z tym, co było przed spaleniem wnętrz pałacu.
W niektórych miejscach przywracane były zamurowane wcześniej przejścia w ścianach, otwory wentylacyjne, odtwarzane konchy.
Obecnie etap rozbiórek został już ukończony. Prowadzone są prace wewnątrz oraz na dziedzińcu pałacu - kładziona jest infrastruktura podziemna. Zakładane są instalacje: wentylacyjna oraz wodno-sanitarna, przygotowywany jest grunt pod położenie granitu. W pałacu zakładana jest instalacja co i przygotowywane jest podłoże pod posadzki.

stopka EU