dsc 00023 lipca w Szkole Podstawowej nr 1 burmistrz Jerzy Rębek oficjalnie na stanowisku dyrektora powitał Bożenę Płatek. Mianowanie na dyrektora Gimnazjum nr 1 otrzymała także w tym dniu Barbara Dudzińska, nauczyciel matematyki.

- Słowa Świętego Jana Pawła II: dziedzictwo przejąć, pomnożyć, przekazać, niech mi będą drogowskazem na tym stanowisku. Mam świadomość przejęcia wielkiego dziedzictwa wspaniałej szkoły z wielką historią, gdzie byłam i uczennicą i nauczycielką. Przyjmuję z wielkim szacunkiem to stanowisko doceniając zarazem dorobek poprzednich dyrektorów, nie zapominając oczywiście o nauczycielach, którzy kształtują nasze dzieci, naszą młodzież. Deklaruje chęć współpracy ze wszystkimi i zapewniam, że moim celem będzie stworzenie w szkole dobrej atmosfery. Liczę na wsparcie i zrozumienie nauczycieli, rodziców oraz organu prowadzącego – mówiła dyrektor SP1 Bożena Płatek.

Zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim jest powodem konkursu, do którego przystąpiła jako jedyna poprzednia dyrektor Danuta Bukryj-Pałka. Nie uzyskała ona jednak rekomendacji komisji konkursowej, stąd też decyzja burmistrza, który ostatecznie powierzył stanowisko Bożenie Płatek na okres 5 lat. Barbara Dudzińska na stanowisku dyrektora pozostanie do momentu wygaśnięcia gimnazjum, spowodowanym reformą oświaty.

Burmistrz w kilku słowach nowym paniom dyrektor pogratulował stanowisk i życzył owocnej pracy.

DSC_0001
DSC_0002
DSC_0003
DSC_0005
DSC_0007
DSC_0009
DSC_0010
DSC_0011
DSC_0014