DSC 0328Po raz trzeci I Liceum Ogólnokształcące zorganizowało „Radzyński Tydzień Teatru”. Wydarzenie przez cały tydzień zgromadziło pokaźną liczbę widzów i jak mówili organizatorzy, chyba już na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych w naszym mieście.

Codziennie na deskach radzyńskiej Oranżerii można było zobaczyć spektakle przygotowane przez młodzież z terenu miasta oraz powiatu. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem opiekunów, którzy dbali nawet o najmniejszy szczegół na scenie.

Otwierająca wydarzenie dyrektor I LO Ewa Grodzka mówiła: – Serdecznie witam wszystkich miłośników teatru oraz oczywiście występujących bez których nasze wydarzenie nie mogłoby istnieć. Serdecznie dziękuję opiekunom grup za odzew na nasze zaproszenie. Dziękuję głównej organizatorce a zarazem pomysłodawczyni całego wydarzenia Annie Warwas, która jest nauczycielką języka polskiego w naszej szkole oraz opiekunem koła teatralnego. Życzę wszystkim bogatych przeżyć.

Na scenie zaprezentował się: teatr I LO w Radzyniu Podlaskim, Teatr „Feniks” z Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Weronika Zielińska, teatr „Bez Przerwy” ze szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Teatr „Bez kapelusza” ze szkoły Podstawowej w Lisiowólce, teatr „Daleko od szkoły” z Gimnazjum w Wohyniu, Teatr „Hokus-Pokus” ze Specjalnego Osrodka Szkolno – Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim oraz teatr „Już kończymy” z Radzynia Podlaskiego.

Patronat honorowy objęli: burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek oraz starosta radzyński Lucjan Kotwica.