0110 listopada, tuż przed obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, także przedszkolaki w Filii nr 1 Przedszkola Miejskiego poznały historię drogi do wolności naszego państwa. Dzieci dowiedziały się o czasach gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga.

Jak trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Przedszkolaki w skupieniu i z powagą wysłuchały całej historii. Następnie każda z grup przedszkolnych przedstawiła pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej. Na zakończenie, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.

Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać małym dzieciom, ważne jest żeby wszystko przedstawić w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób. Na zajęciach w grupach nasze przedszkolaki poznawały nasze symbole i barwy narodowe, wysłuchały legend o historii powstania państwa polskiego oraz wykonały piękne prace plastyczne związane z tą tematyką.

Małgorzata Kępa