IMG 9658Po raz siódmy Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich zorganizowało charytatywny turniej w siatkówkę na rzecz Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim, w którym udział biorą nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz podopieczni ośrodka.

Pomysł na rozgrywanie meczu pojawił się kilka lat temu podczas jednej z godzin wychowawczych i do chwili obecnej z wielką radością jest realizowany i podtrzymywany.

- Inicjatywa rozgrywania meczy wyszła kilka lat temu od uczniów. My jako szkoła, bardzo chętnie podejmujemy różnego rodzaju działania, mające na celu pomoc potrzebującym, także i ten pomysł od razu nam się spodobał. Z Dziennym Środowiskowym Domem Samopomocy współpracujemy bardzo długo. Sam mecz to prosty sposób na integrację i zwrócenie uwagi na potrzeby osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Bożena Płatek, dyrektor gimnazjum.

Zachwytu z akcji nie kryła obecna na meczu Beata Ratajczyk, kierownik DŚDS. - Mecz... wrażenia... nie do opisania. Dziękuję społeczności szkolnej za ten gest. Zawsze podkreślam, że wspólne działanie jest bardzo potrzebne bo to pokazuje, że nie jesteśmy sami i jesteśmy zauważalni przez inne środowiska.

Choć rywalizacja na boisku nie raz była zacięta (np. mecz pomiędzy uczniami a nauczycielami), to nikt nie zwracał uwagi na wynik. Jak podkreślał na zakończenie sędzia Grzegorz Szram, nie wynik się tutaj liczył a wspólne działanie i chęć niesienia pomocy.