DSC01541W Przedszkolu Miejskim w Filii nr 2 w Radzyniu Podlaskim w grupie „Muchomorki” odbyła się pierwsza ważna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka.

26 października był to wyjątkowy dzień dla dzieci z grupy II Przedszkola Miejskiego przy ulicy Reja, które po raz pierwszy wystąpiły w nowej roli przedszkolaka – aktora. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Magdaleny Oleksiej z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując gromkie brawa od zaproszonych gości. Uroczyście złożyły także „ślubowanie przedszkolaka”. Całości dopełniła Pani kierownik przedszkola Grażyna Korneszczuk, która "zaczarowanym" ołówkiem pasowała każdego malucha na przedszkolaka.

Na zakończenie wszystkie „ Muchomorki” zaśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń, a wystrój sali, stroje dzieci i uroczysta atmosfera podkreśliły doniosłość tego wydarzenia. Dla naszych małych artystów rodzice przygotowali słodki poczęstunek natomiast dzieci zaprosiły rodziców do wspólnego tańca.

Magdalena Oleksiej