laureaci oszpa 2017Po raz kolejny przekonaliśmy się, że jurorzy Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria” naprawdę znają się na swojej robocie. To już nie pierwszy raz laureat „Oranżerii” odnosi sukces również na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Najlepszym przykładem może tutaj być Piotr Rogucki z zespołu Coma, który w 2000 roku wygrał „Oranżerię”. W tym roku jurorzy też „mieli nosa”.

Olga Szalist (zespół Nic Wielkiego), Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów) i Wojciech „Molas” Gil wytypowało do Krakowa na festiwal m.in. Gabrielę Kundziewicz i Justynę Sieniuć oraz przyznało Gabrieli Kundziewicz trzecie miejsce, a Justynie Sieniuć i Dawidowi Gębali ex aeguo drugie miejsce. Ta trójka: Gabriela Kundziewicz, Justyna Sieniuć i Dawid Gębala, 21 października 2017 roku wystąpiła na przeglądzie 53 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Jury Festiwalu w składzie: Jan Kanty Pawluśkiewicz (przewodniczący), Jan Młynarski i Jan Poprawa przyznało Gabrieli Kundziewicz trzecią nagrodę, jedno z sześciu honorowych wyróżnień otrzymał Dawid Gębala, a nagrodę specjalną Festiwalu, przyznawaną przez Fundację im. Wojciecha Młynarskiego otrzymała Justyna Sieniuć.

Całej trójce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

Radzyński Ośrodek Kultury