IMG 241418 października w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Alicją Twardowską autorką książki „W partyturze życia”. Licznie zgromadzonych gości przywitała dyrektor MBP, Grażyna Kratiuk. Rozmowę z autorką moderowała Renata Sieromska.

Niespodzianką wieczoru był występ młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, pod kierownictwem Jacka Nestoruka.

Alicja Twardowska - teoretyk, redaktor, wydawca, a także autorka podręczników dla dzieci: „Wesołe instrumenty”, „Wieczorynki z Fryderykiem”, „Fortepian babuni”. Współautorka książki napisanej z mężem - kompozytorem Romualdem Twardowskim – „Wilno, moje miasto”. Organizatorka wielu koncertów, promocji młodych talentów, pomysłodawczyni statuetki „Bursztynowe Nutki”, wręczanej od 2015 roku osobom wyróżniającym się w dziedzinie edukacji muzycznej. Rodowita radzynianka mieszkająca w Warszawie.

Fragment książki „W partyturze życia”

...Przez co najmniej 30 lat mojego aktywnego życia zawodowego nie miałam czasu pomyśleć o swojej przeszłości, o moim rodzinnym mieście, Radzyniu Podlaskim, w którym się urodziłam i wychowałam. Nawet się nad tym nie zastanawiałam, bo tempo mojego dorosłego życia było szalone, a poza tym przecież znalazłam się w wielkim mieście, oderwana całkowicie od moich korzeni...