hala sp1 nowaSprawnie przebiegają prace związane z obiektami kubaturowymi - informował na sesji burmistrz Jerzy Rębek: hali sportowej z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz sali gimnastycznej z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Chmielowskiego.

Hala sportowa z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 1 prawdopodobnie w tym roku zostanie przykryta dachem i zostaną wstawione okna. Obiekt o wymiarach wewnętrznych 18 na 36 metrów (powierzchnia 1360 m2, kubatura 9945 m3) będzie połączony z resztą szkoły łącznikiem. W ramach inwestycji powstanie całe zaplecze: szatnie, sanitariaty, magazynek sprzętu, pomieszczenie dla trenerów, ale także siłownia oraz dwie małe sale, które będą służyć do gimnastyki korekcyjnej. Przebudowane zostanie istniejące boisko.

Z hali po zakończeniu lekcji będą mogli korzystać w sposób zorganizowani wszyscy chętni mieszkańcy.

hala sp2 chmielowskiegoJeśli chodzi o salę gimnastyczną z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Chmielowskiego - największym problemem była przebudowa zdewastowanej kanalizacji. Obecnie prace z tym związane zostały ukończone, zaczęły się działania na powierzchni.