IMG 9317Po raz piąty Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy” zorganizowało Paraolimpiadę, która odbyła się w niedzielę 8 października. Imprezę jak co roku rozpoczęto oficjalnym przemarszem, prezentacją zawodników oraz odśpiewaniem hymnu stowarzyszenia.

Następnie głos zabrała prezes „Ósmego Koloru Tęczy” Sylwia Marczuk. - Przed kilkoma laty zrodził się pomysł na organizację paraolimpiady i trwa do dzisiaj. Chcieliśmy chociaż przez ten dzień być z nimi i spędzić ten czas aktywnie – mówiła.

Chwilę później, na scenę poproszony został marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, który od zarządu stowarzyszenia otrzymał obraz „wodomistrzówki”. - Niech ten obraz, namalowany przez jedną z podopiecznych „Ósmego Koloru Tęczy” będzie pewnego rodzaju podziękowaniem od nas za przekazany przez Pana budynek, który po remoncie stanie się naszą siedzibą.

- Jestem pewien, że ten budynek dobrze posłuży stowarzyszeniu i będzie miejscem, gdzie każdy z waszych podopiecznych będzie mógł znaleźć pomoc w codziennych trudach – mówił marszałek.

W V Radzyńskiej Paraolimpiadzie wzięli udział uczniowie ze szkół i ośrodków z terenu miasta, powiatu i województwa. Spotkanie zakończyło się wręczeniem uczestnikom medali oraz dyplomów, bo jak zaznaczali organizatorzy, tego dnia każdy był zwycięzcą.