DSC 019Ciepłe i słoneczne czerwcowe dni zachęciły dzieci z grupy IV i VII z Przedszkola Miejskiego przy ulicy Reja do wybrania się wraz z wychowawczyniami na słodką wycieczkę do pasieki Państwa Lecyków.

Dzieci miały okazję zapoznać się z budową ula oraz z urządzeniami ułatwiającymi pozyskiwanie miodu. Przedszkolaki ubrane w ochronne pszczelarskie kapelusze oraz rękawiczki z odwagą wkroczyły do pasieki gdzie mogły bezpośrednio obserwować życie i pracę pszczół. O życiu i pracy pszczół, pozyskiwaniu miodu i swoim zawodzie opowiedział nam pszczelarz, pasjonat swojego zajęcia.

Zwieńczeniem wizyty był słodki poczęstunek, w trakcie, którego każdy miał możliwość posmakowanie zdrowego, przepysznego miodu. Na zakończenie naszego spotkania dzieci podarowały Panu pszczelarzowi „Pszczółkę” specjalnie przygotowaną na tę okazję.

Serdecznie dziękujemy Państwu Lecykom za gościnę i poświęcony czas. Przedszkolaki bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia dziarsko pomaszerowały do przedszkola, gdzie jeszcze długo rozmawiały na temat wizyty w pasiece.

Magdalena Oleksiej