DSC 0070W piątkowe popołudnie 9 czerwca, w parku miejskim odbył się Festyn Rodzinny pt. „Pomagajmy sobie wzajemnie” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Jak wyjaśniają koordynatorki akcji, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1: Mirosława Maciejewska i Jolanta Szyma, impreza ma charakter charytatywny i zorganizowano ją aby pomóc rodzinie uczennicy klasy trzeciej, poszkodowanej w pożarze domu.

- Zachęcamy wszystkich do czynnego włączenia się w nasza zbiórkę. Zachęcamy też do odwiedzenia naszych stoisk z własnoręcznie wykonaną biżuterią, oryginalnymi widokówkami, książkami. Zapraszamy do kawiarenki z pysznymi domowymi ciastami. Wszystkie datki zebrane do puszek Caritasu przekażemy potrzebującej rodzinie – mówiły organizatorki.

Głos zabrał także burmistrz Jerzy Rębek, który również brał czynny udział w licytacjach. - Cieszę się, że tak wielu z nas tutaj się zgromadziło. To znak, że nie jesteśmy obojętni i wyrażamy chęć pomocy innym. Pomagajmy, to nie wiele kosztuje – mówił burmistrz.

Na scenie jak i poza nią działo się naprawdę dużo. Oprócz licytacji, mogliśmy podziwiać występy uczniów klasy drugiej w przedstawieniu „Zaczarowanym pociągiem w świat”. Wystąpiły także grupy taneczne, radzyńska grupa Karate, dziecięca grupa baletowa, uczniowie ze Szkoły Muzycznej zaś przerwy wypełniał swoją muzyką zespół Relax.

Przedmioty do licytacji przekazali: Regina Szczepaniuk, Anna Nieznajek, Danuta i Bogdan Mierzwińscy, Marta i Dariusz Niewęgłowscy, Ilona i Łukasz Niewęgłowscy, Anna i Marek Juszczukowie, Renata Bąbol, Anna i Stanisław Pokora, Łukasz Rębek, Janusz Wlizło, Arkadiusz Kulpa, Zofia i Marek Leszczyńscy oraz Iwona Pawelec Burczaniuk.

Darczyńcom oraz tym, którzy wsparli akcję, w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy.