IMG 51662 lutego br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego odbyło się setne spotkanie Klubu Malucha działającego przy Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim.

Klub Biblioteka Malucha w Filii nr 1 powstał 2014 roku a sam pomysł został przeniesiony z Filii nr 2, gdzie taki klub już działał wcześniej. Każde z zajęć dotyczy innego tematu. Dzieci poznają pory roku, kolory, wydarzenia, a wszystko to jest podparte literaturą dostosowaną do ich wieku. Dopełnieniem zajęć jest rozwijanie zdolności manualnych, ruchowych i muzycznych. Rodzice natomiast, mają szanse wymieniać się doświadczeniami i nawiązać relacje z innymi.

- W ramach Klubu prowadzone są zajęcia dla dzieci nie objętych edukacją przedszkolną, zaś jego zadaniem jest integrować dzieci, wprowadzać je w świat książki i biblioteki, uczyć bycia w grupie, edukować. Klub Biblioteka Malucha zrzesza kolejne pokolenia dzieci, które stają się naszymi aktywnymi czytelnikami. Aktualnie zajęcia są przygotowywane prze panie: Małgorzatę Grochowską - kierownika Filii nr 1 i Ewelinę Książek. Wsparciem służy pani Edyta Zając, która przeniosła pomysł do Filii nr 1 – wyjaśnia dyrektor biblioteki Grażyna Kratiuk.

Setne spotkanie nie mogło odbyć się bez słodkości i specjalnie przygotowanych zabaw.

Dyrekcja oraz pracownicy biblioteki serdecznie zapraszają rodziców i opiekunów do Klubu Biblioteka Malucha. Spotkania odbywają się w każdy czwartek od godziny 10.30.