DSC 051W sobotę 3 grudnia Klub Wolontariusza z I LO pod opieką Aleksandry Kowalczyk zorganizował koncert charytatywny „Szlachetnej Paczki”.

- Dzięki Wam już piąty raz niesiemy pomoc potrzebującym rodzinom z całego powiatu radzyńskiego. Dziękujemy, że jesteście z nami dzisiaj. To pewnego rodzaju znak, że dzisiejszy koncert jest ważny i potrzebny. Cieszy fakt, że z roku na rok koło chętnych do pomocy powiększa się o czym świadczyć może duże grono wolontariuszy oraz występujących dzisiaj na scenie artystów – mówili witając przybyłych gości prowadzący: Aleksandra Zbirska oraz Piotr Błażejak.

„Szlachetna paczka” to projekt, który ma za zadanie pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Sam koncert miał na celu zbiórkę pieniędzy a w późniejszym czasie przeznaczenie ich na zakup żywności o długim terminie ważności.

Na deskach radzyńskiej Oranżerii zaprezentowali się kolejno: zespół Nadzieja z Kocka, Olga Szewczyk, Julia Jankowska, Anna Mikitiuk i Aleksandra Słowikowska, a także Weronika Adamska z zespołem oraz zespół Aglet i Kartel.

Podczas koncertu odbywały się także licytacje ozdób świątecznych, które poprowadziły Agata Grudzień i Natalia Pawełczak.