DSC 0032Tradycyjnie jedna w roku Sesja Rady Miasta Radzyń Podlaski w dużej części poświęcona jest podsumowaniu funkcjonowania sportu w naszym mieście. Tak  było tez na sesji 28 listopada. Tym razem Komisja Zdrowia i Kultury Fizycznej postanowiła nagrodzić 6 zawodników i 1 trenera. Ponadto przyznana została 1 nagroda specjalna. 

- Wszyscy dobrze wiemy, że wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna – podejmowana czy to rekreacyjnie czy już bardziej profesjonalnie – ma duży wpływ na naszą zdrowotność.To najlepsza inwestycja w siebie, gdyż uprawiając sport mamy lepszą kondycję, nasze samopoczucie jest dobre, a przede wszystkim rzadziej zmuszeni jesteśmy do korzystania z usług służby zdrowia - mówił prowadzący uroczystość przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej Robert Mazurek. Radny podkreślił również, że dla trenujących  ważny jest też wynik sportowy, w którego osiągnięcie ma wkład wiele osób: rodzice, trenerzy, instruktorzy sportu oraz ludzie – pasjonaci w różny sposób związani z konkretnymi dyscyplinami sportowymi. Podkreślił, że Radzyń ma bazę sportową, stanowiącą wystarczające zaplecze do tego, by rozpocząć, ale też i kontynuować przygodę ze sportem.
- Dzisiaj nagrodzeni zostają młodzi sportowcy wraz ze swoimi trenerami, którzy swoją postawą udowadniają, że warto mieć marzenia i warto dążyć do ich realizacji. W odróżnieniu do swoich kolegów i rówieśników oni wybrali inną formę spędzania czasu wolnego. Ich determinacja połączona z wielkim wysiłkiem i ogromną pracą przynosi im wiele sukcesów. Wiedzcie, że doceniamy, to co robicie. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego miasta na różnych szczeblach rywalizacji sportowej. Życzymy Wam dalszych sukcesów, radości z uprawiania sportu i spełnienia marzeń - mówił Robert Mazurek, gratulował również trenerom, rodzicom, instruktorom sportu.

Prowadzący uroczystość wyjaśnił, że w tym roku Komisja postanowiła nagrodzić mniejszą liczbę zawodników i trenerów, przyznając nagrodzonym cenniejsze nagrody.

Oto lista nagrodzonych zawodników:
Sebastian Walczyna – zawodnik drużyny Trampkarz Młodszy LKS „Orleta-Spomlek” Radzyń Podlaski.
Sebastian gra na pozycji obrońcy. Jest wyróżniającym się zawodnikiem w swojej grupie wiekowej. W 2016 r. otrzymał powołanie do Reprezentacji Lubelskiego Związki Piłki Nożnej w Lublinie. W meczach rozgrywanych w ramach tej reprezentacji jest wyróżniającym się zawodnikiem.
Krystian Pawlina – zawodnik drużyny Juniorów Starszych LKS „Orleta-Spomlek” Radzyń Podlaski.
Krystian jest podstawowym zawodnikiem radzyńskiej drużyny Juniorów Starszych. W ostatnim sezonie, jako młodzieżowiec, został kilkakrotnie powołany na mecze III ligi. Posiada wielki talent, a swą pracą i zachowaniem może dużo osiągnąć i grać znacznie wyżej niż w III lidze.
Martyna Zielnik – zawodniczka Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do.
Reprezentantka Kadry Narodowej w Taekwon-Do ITF, zdobywczyni V miejsca podczas Mistrzostw Europy Juniorów, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, srebrna medalistka Grand Prix Polski Juniorów, brązowa medalistka Pucharu Polski Juniorów, Mistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych.Mistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w układach stopni mistrzowskich (to wszystko w walkach do 50 kg).
Patrycja Chud – zawodniczka Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do.
Reprezentantka Kadry Narodowej w Taekwon-Do ITF, Wicemistrzyni Europy Juniorów w walkach drużynowych, brązowa medalistka Mistrzostw Europy, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, srebrna medalistka Grand Prix Polski Juniorów, brązowa medalistka Pucharu Polski Juniorów, Mistrzyni Wojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w układach stopni mistrzowskich (to wszystko w walkach do 55 kg).
Kamil Chud – zawodniczka Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do.
Wicemistrz Polski Seniorów, zdobywca Grand Prix Polski Juniorów, brązowy medalista Grand Prix Seniorów, brązowy medalista Pucharu Polski Juniorów, Mistrz Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów, Wicemistrz Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów i brązowy medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów w technikach specjalnych (to wszystko w walkach do 56 kg).
Daria Hołownia – zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Technik-Orion”.
Daria jest członkiem kadry województwa lubelskiego w Judo. Wicemistrzynią województwa lubelskiego juniorów młodszych w wadze 46 kg oraz mistrzynią województwa młodzików. Zajęła I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Judo w Białymstoku, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Markach k. Warszawy i I miejsce w Turnieju w Mińsku Mazowieckim.
Kamil Samólnik – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Technik-Orion”.
Kamil to aktualny Mistrz Województwa Lubelskiego juniorów młodszych w wagach 66 kg i 73 kg. Drugi zawodnik warszawskich eliminacji strefy drugiej juniorów młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Elblągu, gdzie zajął IX miejsce. Członek kadry wojewódzkiej.

Ponadto został wyróżniony  Daniel Syta – trener LKS „Orlęta-Spomlek” Radzyń Podlaski.
Nagrodę specjalną wysokości 500 zł otrzymał Arkadiusz Korolczuk – zawodnik drużyny Trampkarz Starszy LKS „Orleta – Spomlek” Radzyń Podlaski. Gra na pozycji pomocnika. Jest etatowym reprezentantem Reprezentacji Lubelskiego Związki Piłki Nożnej w Lublinie. W 2016 r. otrzymał powołanie w swojej grupie wiekowej do Reprezentacji Polski.