akademia radzyńskaAkademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II, filia w Radzyniu Podlaskim od 1 kwietnia zaprasza do uczestnictwa w rekrutacji. Oferowane są dwa kierunki studiów:
Pielęgniarstwo i Ratownictwo medyczne. Zgłoszenia: tel. 83-344-99-30, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od 1 marca Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej funkcjonuje pod nazwą Bialska Akademia Nauk Stosowanych. W Radzyniu zostanie otwarta filia uczelni. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2022, od kwietnia rozpoczyna się rekrutacja. Placówka zajmie się kształceniem przyszłych pielęgniarek i ratowników medycznych, których brakuje na lokalnym rynku. - Absolwenci filii Akademii z pewnością znajdą pracę w naszym szpitalu, gdzie kadra często już jest w wieku emerytalnym. Cieszę się, bo to dla naszego miasta ogromna szansa – mówi starosta Szczepan Niebrzegowski. Minister Przemysław Czarnek przekazał czek o wartości 1 303 800 zł na uruchomienie w Radzyniu kierunku pielęgniarstwa.