Komunikaty/Ogłoszenia

upał poradnikJak sobie radzić z upałem? Jak go przetrwać? Jak zapobiegać przegrzaniu? Wszystkiego można dowiedzieć się z ulotki przygotowanej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

puk infoPrzedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim wdraża procedurę powiadamiania o awariach i przerwach w dostawie wody. Zachęcamy wszystkie chętne osoby do rejestracji w systemie PUK INFO, aby na bieżąco otrzymywać w/w informacje.

Rejestracji numeru można dokonać:
1. Samodzielnie na stronie www.pukradzyn.pl (skrypt – Bezpłatne powiadamianie o awariach),
2. Telefonicznie pod numerem: 83 352 61 04 / 83 352 61 11,
3. Osobiście w Biurze Obsługi Klienta lub w Dziale Wodociągów i Kanalizacji.

brak wodyInformujemy, że jutro tj. 10.07 (środa) na ulicach: Jagiellończyka 6C, 6D, Zabielska 112-118, 130-189, Kleeberga 2,4,8 nastąpi przerwa w dostawie wody od około godziny 9:00 i potrwa przypuszczalnie do godziny 19:00. Brak wody będzie spowodowany prowadzeniem planowanych prac.
Za utrudnienia przepraszamy.

spotkanie BGK11 lipca br. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego i Partnerów Finansujących dotyczące: Pożyczki OZE dla mieszkańców i Pożyczki OZE dla gospodarstw.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się o preferowanych pożyczkach i warunkach ich udzielania oraz zapoznać się z zasadami wypełniania wniosku.

wakacje biblioteka 2024Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na WAKACYJNE ZAJĘCIA w Filii nr 1 i Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim. Pracownicy biblioteki przygotowali bogaty program, który zapewni mnóstwo atrakcji i rozrywki dla każdego. Zajęcia są BEZPŁATNE.

Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w bibliotece lub telefonicznie pod numerami:

Filia nr 1 ul. Armii Krajowej 5 - 83/352 70 03

Filia nr 2 ul. Spółdzielcza 8 - 83/352 80 04 lub 512 056 473.

badanie znamionWojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, Centrum Profilaktyczno - Lecznicze w Lublinie oraz Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w: BEZPŁATNYM BADANIU ZNAMION w ramach Programu profilaktyki raka skóry dla mieszkańców województwa lubelskiego na lata 2022 – 2026.

fundusze europejskieW ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 rozpoczyna się realizacja projektu „Wykwalifikowane Lubelskie”.

biala niedziela 2024Już w najbliższą niedzielę tj. 16.06 serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług lekarzy specjalistów podczas organizowanej wspólnie przez Miasto i Starostwo Powiatowe Białej Niedzieli 2024. W tym dniu będzie można skorzysać z porad lekarzy z I Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

W tym dniu będą przyjmować: dermatolog, ginekolog, pulmonolog, diabetolog, chirurg-urolog, kardiolog, laryngolog, ortopeda, neurolog oraz opulista. Będą też świadczone bezpłatne badania: wzroku, słuchu, EKG, mierzenie ciśnienia, spirometria, cytologi oraz badanie poziomu cykru.

16.06, budynek I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, godzina 9:00 - 13:00 rejestracja, 10:00 - 14:00 przyjecia pacjentów.

Więcej szczegółów na plakacie.

stop przemocyZespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej Miasta Radzyń Podlaski wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim przystąpili do bezpłatnych ogólnopolskich kampanii edukacyjnych „Przeciwdziałanie przemocy domowej” oraz „Ciąża bez alkoholu – profilaktyka FASD” organizowanych przez Fundację Instytut Nowej Kultury.

Plakat promocyjny Kwalifikacja Akcja aktywizacja OHPLubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy realizuje projekt nr FELU.09.08-IP.02-0001/23-00 pn. „Kwalifikacja? Akcja! – aktywizacja zawodowa z OHP” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego+. Celem głównym projektu jest udzielenie dla 100 osób młodych w wieku 15-29 lat wsparcia prowadzącego do nabycia kwalifikacji lub kompetencji ważnych na rynku pracy w trakcie trwania projektu.

akcja kastracjaInformujemy, że Miasto Radzyń Podlaski, we współpracy z Ogólnopolską Fundacją na Rzecz Ochrony Zwierząt „ZWIERZ” z Bierunia, w dniach od dnia 2.05.2024 r. do dnia 30.11.2024 r. będzie prowadziło akcję bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt domowych (psów i kotów) z terenu Miasta, będących w posiadaniu ich właścicieli lub opiekunów, jak również zwierząt bezdomnych.

Zwierzęta zakwalifikowane do zabiegów otrzymają niezbędne wyposażenie, jak również zostaną zaczipowane oraz wprowadzone do międzynarodowej bazy danych o zwierzętach SAFE ANIMAL.

3 maja 2024Burmistrz Miasta oraz Starosta Radzyński serdecznie zapraszają wszystkich Mieszkańców Miasta oraz Powiatu Radzyńskiego do czynnego włączenia się w obchody 3-majowe. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00 Mszą Świętą w kościele Trójcy Świętej w intencji Ojczyzny. Następnie, o godzinie 11:00, uczestnicy przemaszerują pod pomnik Konstytucji 3 Maja na placu Ignacego Potockiego, gdzie odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu narodowego. Starosta Radzyński wygłosi przemówienie okolicznościowe, a następnie zostaną złożone wieńce i wiązanki kwiatów. Dzień uświetnią także występy artystyczne.
Dodatkowo, 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Prosimy Mieszkańców, aby wywiesili w miarę możliwości na swoich posesjach flagę. To doskonała okazja do wyrażenia swojego patriotyzmu.

fundusze europejskie 2021 2027Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zachęca wszystkich zainteresowanych, do wzięcia udziału w Dniach Otwartych. Skierowane są one tylko i wyłącznie do potencjalnych wnioskodawców konkursu w ramach Działania 7.10 Turystyczne Lubelskie.

dragon 2024W pierwszej połowie 2024 r. NATO przeprowadza serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem Steadfast Defender-24 (STDE-24). W ramach ćwiczeń STDE-24 Polska odgrywa rolę jednego z państw - gospodarzy i przyjmuje na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem STDE-24 jest polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw Dragon-24 (DR-24), które rozpoczęło się 26 lutego br.

przemoc starsiZespół Interdyscyplinarny Miasta Radzyń Podlaski oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim informuje i zaprasza na bezpłatną konferencję pt. „Przemoc wobec osób starszych”, która transmitowana będzie z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie.
Wydarzenie odbędzie się w dniu 15.03.2024 r. w godzinach 11.30-14.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Radzyń Podlaski.

komunikat ptaki wodneW 2024 roku w województwie lubelskim stwierdzono ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu. Choroba ta jest bardzo zaraźliwa i powoduje ogromne straty ekonomiczne. Głównym źródłem zakażenia wirusem grypy ptaków są dzikie ptaki, zwłaszcza wodne. Istotną rolę w przenoszeniu wirusa HPAI do stad drobiu odgrywa człowiek.