koronawirus2Jak poinformowali na wspólnej konferencji premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski, od jutra tj. środy 25 marca br. wprowadzane zostają nowe obostrzenia w walce z epidemią koronawirusa. Najważniejszą zmianą jest zakaz wychodzenia z domów bez wyraźnej życiowej potrzeby.

Zakaz dotyczy wychodzenia z domu z wyjątkiem spraw życiowo koniecznych: takich jak zakupy żywnościowe, wizyta w aptece czy wyjście do pracy. Obostrzenia mają potrwać do 11 kwietnia, z możliwością przedłużenia.

Jak poinformowano, oprócz tego zaostrzona zostanie także sytuacja w kościołach. W uroczystościach nie będzie mogło uczestniczyć łącznie więcej, niż siedem osób. W życie wchodzą także ograniczenia w komunikacji miejskiej, które mówią, że w tramwajach i autobusach miejskich będzie mogło jeździć tylko tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących po podzieleniu przez dwa.

Jak dodał minister Szumowski, nie wolno także korzystać z bulwarów, parków i placów zabaw, a po ulicach nie mogą poruszać się wspólnie więcej niż 2 osoby (chyba, że jest to osoba z rodziny).

Za nieprzestrzeganie nałożonych restrykcji grozi kara w wysokości nawet 5 000 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące nowych obostrzeń znajdziecie Państwo na stronie gov.pl