Aktywne 555mMiasto Radzyń Podlaski przystąpiło do projektu rekreacyjno – sportowego Aktywne Miasta, który jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas. Koordynatorem lokalnym przedsięwzięcia będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim.

Aktywne Miasta to portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie.
Przystępując do projektu włączamy się w ogólnopolską rywalizację o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”, która odbędzie się w dniach 1 – 30 czerwca. Natomiast Trening do Rowerowej Stolicy Polski odbywa się w terminie 21 marca – 21 maja.

Zasady rywalizacji są proste: rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez inicjatora akcji miasto Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.
Aplikacja Aktywne Miasta umożliwi nam tworzenie gier miejskich, udostępnianie trasy użytkownikom, oferowanie zniżki u partnerów z regionu czy też zamieszczanie lokalnych informacji rekreacyjno – sportowych. Aktualnie jesteśmy w fazie tworzenia aplikacji i przystosowania do potrzeb naszej lokalnej społeczności.

Wszelkie informacje będą dostępne na stronie Urzędu Miasta Radzyń Podlaski, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jak i na stornie www.aktywne.miasta.pl.
W aplikacji Aktywne Miasta stworzyliśmy już odznakę „555 km dla Radzynia”. Aby zdobyć odznakę trzeba pokonać 555 km dowolną aktywnością.  Akcja związana jest z przypadającą w tym roku 555 rocznicą uzyskania przez Radzyń Podlaski praw miejskich.
Wszystkich mieszkańców Radzynia Podlaskiego i nie tylko, zapraszamy do pobrania aplikacji i wzięcia udziału we wspólnej sportowej zabawie.
Patronat nad Rowerową Stolicą Polski objęły Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich.

Aktywne Miastam