DSC 0026W piątkowy wieczór (4.09) w galerii Oranżeria miłośnicy sztuki mogli podziwiać prace Alicji Pulik i Szymona Popielca.

Wystawę zatytułowano „Fantasmagorie”, bo jak mówiła artystka, sztuka, którą tworzy wspólnie z Szymonem, jest dość specyficzna i panuje w niej całkowity misz – masz.

- Nasze prace są bardzo zróżnicowane, bo zajmujemy się obiektami, malarstwem, rzeźbiarstwem oraz grafiką. Większość prac zostało wykonanych z niepotrzebnych rzeczy, jakie znaleźliśmy na strychu czy w piwnicy – wyjaśniała Alicja Pulik.

W prezentowanych pracach można dostrzec świat dzieciństwa, magii czy fantazji, który jak mówiła artystka interesuje ją i Szymona od zawsze.

Największym zachwytem i powodzeniem wśród oglądających cieszyła się jednak ogromna platforma. - Patrząc na makietę, odnajdziecie na niej różne historię i różne obiekty. Choć praca jest duża i są czasem problemy z jej przewożeniem, to nie można powiedzieć, że jest ukończona. Chcielibyśmy, aby w przyszłości jeszcze trochę nam się rozrosła – objaśniała artystka.

Prace można oglądać w galerii Oranżeria do 18 września.