PC110889W Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim działa prężnie świetlica. Uczniowie biorą udział w różnego rodzaju zajęciach np. przyrodniczych, czytelniczych czy plastycznych. Wychowawcy świetlicy organizują wiele ciekawych akcji. Tak było i tym razem, tzn. w piątek 11 grudnia...

Zaraz po obiedzie p. Elżbieta Zając poinformowała uczniów o zaplanowanym spacerze. Wielkie zdziwienie było widać w ich oczach kiedy usłyszeli, że spacer zakończy się wizytą w firmie cukierniczej. Dzieci dowiedziały się, że odwiedzą Zakład Produkcyjny dr Gerard w Radzyniu Podlaskim - za zgodą i aprobatą Dyrektora Zakładu Marka Kuli.

Na miejscu przywitała wszystkich pani Agnieszka Chorek - Specjalista ds. Zapewnienia Jakości. Zaprowadziła zwiedzających do pokoju, w którym każdy musiał się przebrać w odpowiedni strój.
Wizytę można było uznać za rozpoczętą.

Po zakładzie oprowadzał grupę Dyrektor ds. produkcji - pan Adam Buch z pomocą Młodszego Technologa - pani Sylwii Król. W środku panowała ciepła atmosfera, którą stworzyły nie tylko gorące piece, ale również uprzejmi dla zwiedzających pracownicy. Uczniowie, pod opieką pani Elżbiety Zając i pani Agnieszki Kot, poznali kolejne etapy produkcji ciasteczek. Widzieli magazyny z workami mąki, cukru, soli. Przyglądali się taśmie produkcyjnej, po której przemieszczały się różnego kształtu ciastka. Zobaczyli też jak wygląda pakowanie ciastek najpierw do pudełek, a potem na specjalnie foliowaną paletę. Dzieci miały doskonałą okazję zrozumieć jak wygląda droga "od mąki woreczka do ciastek pudełeczka". Pod koniec zwiedzania czekała na uczniów nie lada atrakcja - wielka waga, na której stanęli wszyscy uczniowie. Razem ważyli ok. 600kg.

Na koniec wizyty w Zakładzie Produkcyjnym uczniowie waz z opiekunkami złożyli życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W imieniu całej społeczności szkolnej przekazali na ręce pana Dyrektora własnoręcznie wykonaną kartkę i bombkę, która od razu została zawieszona na zakładowej choince.
Okazało się, że na uczniów czeka jeszcze jedna niespodzianka. Pan Dyrektor obdarował wszystkich słodkimi prezentami.

Piesza wycieczka do Zakładu Produkcyjnego Dr Gerard była bardzo ciekawa i pouczająca. Pierwszoklasiści stwierdzili, że to była: "Słodka przygoda", a zdobyte doświadczenie wykorzystają pomagając domownikom w wypieku świątecznych ciasteczek. Trzymamy za słowo!

Serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzenia Zakładu Produkcyjnego Dr Gerard w Radzyniu Podlaskim!