gim2 001Dzięki skutecznym staraniom dyrektor Bożeny Marcinkowskiej od września 2015 roku funkcjonuje klasa sportowa w Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

Liczy 19 uczniów, którzy nie kryją zadowolenia z powodu swego wyboru. Jak zgodnie przyznają, nauka w klasie sportowej pozwala im na oszczędność czasu (gdyż nie tracą go na dotarcie na trening), większą integrację i możliwość efektywniejszego skupienia się na nauce, bo zwyczajnie mają więcej czasu. Młodzi sportowcy trenują piłkę nożną. Wielu z nich marzy o karierze sportowej, życzymy im, by byli godnymi następcami Lewandowskiego. Chłopcy oprócz treningów pod okiem swego trenera pana mgr Rafała Borysiuka, kibicowali na meczu Polska – Izrael, który miał miejsce 8 października w Lublinie, zwiedzili Stadion Narodowy w Warszawie, kibicowali paraolimpijczykom, ale mieli też swój pokaz rozgrzewki sportowej w czasie Paraolimpiady.
Na swoim koncie mają wiele sukcesów. Mogą pochwalić się wygraną w następujących meczach, jakie rozegrali w tym sezonie:

 Nazwa drużyny 

 Wynik meczu 

 Bramki uczniów klasy sportowej (Ie) 

 AT TOP Biała Podlaska 

 3:0

 Jakub Mainusz, Jakub Kowalik 

 MOSiR Huragan Międzyrzec 

 3:0

 Kacper Musiatowicz, Jakub Mainusz - 2 bramki 

 KS Orlik Lubartów 

 5:2

 Kacper Musiatowicz, Arkadiusz Korolczuk, Jan Bożym, Jakub Mainusz – 2 bramki 

 KS Wisła Puławy 

 6:0

 Piotr Oramus, Jan Bożym, Kacper Musiatowicz, Jakub Mainusz – 3 bramki 

 Widok SP 51 Lublin 

 3:1

 Jakub Mainusz, Barłomiej Siudaj 

 ŁKS Łuków 

 2:1

 Jakub Mainusz 

 OSiR Biłgoraj 

 5:0

 Kacper Musiatowicz – 2 bramki, Jan Bożym – 2 bramki, Jakub Mainusz 

 UKS Niedźwiadek Chełm 

 6:0

 Jakub Mainusz – 3, Kacper Musiatowicz, Arkadiusz Korolczuk 

 TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 

 4:0

 Jakub Mainusz – 2, Jakub Kowalik 

Mecz z TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – to wygrana z ubiegłorocznym zwycięzcą ligi wojewódzkiej, więc jest to tym większy sukces.

Uczniowie klasy sportowej należą do Drużyny Trampkarzy Młodszych Orlęta SPOMLEK, która w rundzie jesiennej 2015/16 uplasowała się na 4 miejscu w swojej grupie.

Wspólna gra i rywalizacja z innymi drużynami uczy chłopców współdziałania i współzawodnictwa w grupie, odpowiedzialności za zbiorowy sukces, uczy też umiejętności przegrywania, co też jest bardzo ważne. Ponadto stosowanie zasad fair – play przydaje im się nie tylko na boisku, ale w życiu codziennym. Najlepszą rekomendacją do kontynuowania nauki w gimnazjalnej klasie sportowej, niech będą słowa jednego z uczniów tego oddziału – Patryka:

Mam 13 lat. Chodzę do klasy sportowej. Liczy ona 19 uczniów - sami przystojniacy. Naszą wychowawczynią jest Barbara Nieścioruk, nauczycielem wychowania fizycznego Krzysztof Grzeszyk, a trenerem Rafał Borysiuk. Obecnie jest to w zasadzie profil piłkarski. Wszyscy nauczyciele są bardzo mili, ale także wymagający. W ramach zajęć mamy tygodniowo cztery godziny wychowania fizycznego i sześć godzin treningu. Zajęcia fizyczne są rozbudowane i bardzo interesujące. Treningi odbywają się na stadionie, hali sportowej i Orliku szkolnym. Ćwiczenia planuje i przygotowuje trener. Uczymy się techniki, szybkości i zwinności. Wyróżnia nas dobra organizacja czasu. Umiejętnie godzimy obowiązek uczestniczenia w zajęciach sportowych i rozgrywkach z przygotowaniem się do zajęć szkolnych i czynnym uczestniczeniem w życiu klasy i szkoły. Uczniowie klasy sportowej są odpowiedzialni i wytrwali. Śmiałość i życzliwość "sportowców" sprzyjają łatwemu nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami i nauczycielami. W takim zespole potrzeba osiągnięć i ambicja wywierają pozytywny wpływ na osiąganie lepszych wyników w nauce i wysokich wyników w sporcie. Na sukces pracujemy wspólnie. Wspieramy się w niepowodzeniach. Sport uczy nas wytrwałości i pokory, wyrabia pozytywne cechy charakteru. Zajęcia na świeżym powietrzu dotleniają umysł, dodają energii, mają dobry wpływ na nasze zdrowie i odporność. Uprawiając sport już od dziecka zwiększamy szanse na bycie zdrowym człowiekiem w wieku dojrzałym. W klasie sportowej jest miło i wesoło. Panuje tu niepowtarzalny klimat. Jeżeli chcecie się o tym przekonać, wybierzcie właśnie taki profil w naszym gimnazjum. Zapraszamy.