ogloszenieDługo oczekiwane pocztówki Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim od połowy sierpnia 2016 są już dostępne w radzyńskich księgarniach. 15 pocztówek w obwolucie "Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim" to niezwykłe zdjęcia i ciekawostki historyczne, zwięzła historia Pałacu Potockich, Oranżerii i ziem radzyńskich.

Jest to pierwsze takie wydanie w historii o naszym pałacu. Wyselekcjonowane zdjęcia autorstwa Janusza Wlizło, wykonane na przestrzeni kilku ostatnich lat, w różnych porach roku, niektóre unikalne jak to z drzewem na wysepce jednego ze stawów pałacowych, które jakiś czas temu przewróciły bobry...

Przystępnie spisane najważniejsze informacje historyczne konsultowane z historykiem - regionalistą Piotrem Hapką. Komplet pełni rolę zarówno pamiątki z Radzynia jak i źródło skondensowanej wiedzy. Bez wątpienia sprawdzi się jako regionalna promocja Pałacu Potockich, jak i pomoc dydaktyczna w szkole.

Tu kupisz:
- Księgarnia „HERMES” Marcin Krasucki, Plac Wolności
- KSIĘGARNIA Zaborek Hubert, Zaborek Jarosław, ul. Ostrowiecka
- Księkarnia "Dom Książki", ul Ostrowiecka
- Księgarnia „EDUCO” Kulik Lucyna, Plac Wolności
- Księgarnia „Vademecum” Zaborek Jarosław, ul. Dąbrowskiego
- Księgarnia "PEGAZ" Miłkowski Marek, ul. Dąbrowskiego
- Księgarnia „KUBUŚ”, Łukasz Stępkowski, ul. Rynek
- "ARKA" sklep z dewocjonaliami, ul. Ostrowiecka
- „Janowski” artykuły papiernicze i szkolne, ul Warszawska
- „Kofi&Ti” Kawiarni i Herbaciarnia Artystyczna, ul Warszawska
Cena 15 zł

Autor - Janusz Wlizło fotografuje od 1984 roku. Założyciel i prowadzący Klub Miłośników Fotografii Zoomik oraz Szkolne Koło Fotograficzne przy Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Radzynianin. Fotografia to jego pasja już od ponad 30 lat. Autor największej na świecie kolekcji analogowych zdjęć o Taekwon-Do wykonywanych tradycyjną metodą. Jego zdjęcia wykorzystywane są na całym świecie. Przez lata był oficjalnym fotoreporterem Polskiego Związku Taekwon-Do. Pierwszy raz jego zdjęcia były prezentowane na wystawie zbiorowej w 1985 rok w Lublinie. Nagradzany i wyróżniany w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych, jego prace wystawiane były na ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach w kraju i za granicą, pasjonat grafik amator, regionalista. Organizator licznych wystaw, warsztatów i plenerów. Autor 140 metrowej wystawy banerowej promującej w Polsce i za granicą Radzyń Podlaski przez Taekwon-Do. Autor radzyńskich kalendarzy z Pałacem Potockich i "żółtej kolekcji" - kompletu pocztówek w obwolucie "Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim", w przygotowaniu "czerwona kolekcja" - "Radzyń Podlaski, piękne miasto z duszą".

Od kilku lat dzieli się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem "Zoomików". Z wykształcenia i z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego, trener II klasy taekwon-do, wychowawca mistrzów Polski, Europy i świata w Radzyńskiej Akademii Taekwon-do którą prowadził przez 20 lat. Na co dzień mąż i ojciec dwóch wspaniałych córek. Wolontariusz w wielu organizacjach charytatywnych. Autor tekstu i muzyki hymnu działającej od kilkunastu lat ogólnopolskiej Fundacji "Dr Clown". Wielokrotnie nominowany w różnych lokalnych plebiscytach na "Radzynianina Roku", "Trener Roku". Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany m.in.: Srebrny Krzyż Zasługi Prezydenta RP, Nominowany do Złotego Krzyża Zasługi, Brązowa i Złota odznaka "Za zasługi dla sportu", 7 Nagród Ministra Sportu, Nagrody Marszałka, Kuratora Oświaty i liczne władz samorządowych. Autor logiczno-strategicznej gry przyszłości Conceptus Masters o światowym potencjale, którą zachwycają się testerzy i szachiści, a grają nawet arcymistrzowie szachowi. Kanwą do fabuły w wersji gry historyczno-fantazy są dzieje Radzynia Podlaskiego. Twórca całego systemu rozwijania logicznego myślenia Yano Conceptus Game, którego Światowe Centrum stworzył w Radzyniu Podlaskim.